Wtorkowy Przegląd Prasy

Networks! szybko się zbliża… PTC żąda by UKE cofnął decyzję… Komputronik chce pięniędzy od Karenu… Pracownicy telekomunikacji protestują przeciwko prywatyzacji… Koniec z drogimi rozmowami za granicą - T-Mobile zmienia ceny… Barack Obama zagra w "Wiedźmina 2"…

COMPUTERWORLD

Chmura w korporacji

Usługi cloud computing są kojarzone z wirtualizacją i automatyzacją dostarczania zasobów. Aby wykorzystać chmurę w środowisku korporacyjnym, niezbędne są opcje, które dostosują ją do wymagań firmowych aplikacji.

GIODO: są zastrzeżenia do samospisu internetowego

W związku z pojawiającymi się doniesieniami, że w czasie trwającego spisu powszechnego GUS nie zapewnił odpowiednich środków zabezpieczających dostęp do danych osobowych, GIODO przeprowadziło kontrolę. Wynika z niej, że GUS zastosował niezbędne środki techniczne i organizacyjne mające na celu zabezpieczenie danych osobowych. Pewne zastrzeżenia budzi jednak samospis internetowy.

Co MSWiA zrobi dalej z platformą ePUAP

MSWiA liczy, że uruchomienie profilu zaufanego będzie kołem zamachowym Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej. W planach jest jej integracja z innymi systemami centralnymi.

Prof. Marian Noga prezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego

W wyniku wyboru dokonanego przez X Zjazd delegatów Polskiego Towarzystwa Informatycznego w dniu 28 maja 2011 r. Prezesem PTI XI kadencji został kol. Marian Noga, uzyskując już w pierwszym głosowaniu 52 głosy spośród 83 głosów ważnych. Zastąpił na tym stanowisku Marka Hołyńskiego.

RZECZPOSPOLITA

PTC żąda by UKE cofnął decyzję

Polska Telefonia Cyfrowa domaga się, by Urząd komunikacji Elektronicznej cofnął niekorzystną dla komórkowej sieci decyzję o niskiej stawce hurtowej.

Pracownicy telekomunikacji protestują przeciwko prywatyzacji

Około 300 pracowników greckiej firmy telekomunikacyjnej OTE zablokowało w poniedziałek ulicę przed siedzibą przedsiębiorstwa w centrum Aten, by zaprotestować przeciwko rządowym planom prywatyzacyjnym.

WYBORCZA.BIZ

Koniec z drogimi rozmowami za granicą. T-Mobile zmienia ceny

Rozmowy za granicą w cenie rozmów krajowych - to kolejna odsłona nowej oferty PTC, która nadejdzie 5 czerwca, wraz ze zmianą marki Era na T-Mobile.

PARKIET

Barack Obama zagra w "Wiedźmina 2"?

Gra komputerowa "Wiedźmin 2" była jednym z prezentów, które otrzymał Barack Obama, prezydent USA, od premiera Donalda Tuska.

PULS BIZNESU

Networks! szybko się zbliża

PTC i Centertel zarejestrowały spółkę do wspólnej obsługi sieci. To będzie rewolucja.

Komputronik chce pięniędzy od Karenu

Dystrybutor IT żąda pieniędzy od byłej spółki zależnej (nadal ma w niej 18 proc.). Komputronik ma w ręku sądowy nakaz zapłaty na 5 mln zł i czeka na kolejny na 4 mln zł. Tymczasem Clean & Carbon Energy (C&CE, d. Karen) zarzuca jego prezesowi Wojciechowi Buczkowskiemu chęć wyłudzenia tych pieniędzy.

NetWorld

Przyszłość komunikacji według Bell Labs

Podczas zorganizowanej w maju w ośrodku Bell Labs pod Paryżem, konferencji Annual Technology Symposium 2011 przedstawiono ponad 50 projektów badawczych. Niektóre z nich już w najbliższych miesiącach zadebiutują na rynku jako produkty lub usługi oferowane przez Alcatel-Lucent.

Smartfony są świetne... do wykradania haseł

Przestępcy mogą w łatwy sposób wykradać hasła użytkowników, wykorzystując do tego ich nawyki - dowiedli naukowcy z University of California. Główny problem polega na tym, że posiadacze urządzeń mobilnych przywykli do podawania najróżniejszym aplikacjom swoich poufnych danych.

InternetStandard

Megapanel marzec 2011 r. - Grupa Gazeta.pl wciąż w górę, ogromny wzrost Groupona

Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają polscy użytkownicy sieci. Grupa Gazeta.pl kontynuuje swój marsz w górę zestawienia i po wyprzedzeniu NK.pl jest już na czwartym miejscu. O2 spadło na 10 miejsce i jest ostatnim serwisem przekraczającym liczbę 10 milionów użytkowników.

Lockheed Martin ofiarą ataku hakerskiego

Systemy informatyczne Lockheed Martin, producenta myśliwców F16, zostały zaatakowane przez hakerów. Koncern twierdzi, że dzięki szybkiej reakcji systemy firmy są bezpieczne, a dane dotyczące klientów, pracowników czy oprogramowania nie zostały wykradzione.