Wtorkowy Przegląd Prasy

Skandynawowie rezygnują z walki o Polkomtel… Mija moda na Facebooka w bogatych krajach… Rywale uderzają w Solorza… Samsung wyprzedza Nokię?... Facebook może być wart ponad 100 mld dol… Certyfikat od UKE pokaże, kto organizuje uczciwe loterie SMS… Komu rośnie o 15 tys. proc.? Najszybciej rozwijające się firmy technologiczne… DM BZWBK radzi sprzedać akcje TP SA…

COMPUTERWORLD

Nauka w objęciach biznesu

Współpraca w Polsce jest możliwa nie dzięki rozwiązaniom systemowym, lecz aktywnej postawie pojedynczych badaczy i przedsiębiorców.

IDC: SAP liderem rynku narzędzi BI

Biorąc pod uwagę przychody ze sprzedaży licencji i wpływów z opłat utrzymania oprogramowania, firma badawcza IDC, stwierdziła, że SAP jest liderem światowego rynku narzędzi Business Intelligence. IDC donosi również, że sprzedaż SAP rośnie szybciej niż światowy rynek w segmencie aplikacji do zarządzania efektywnością finansową i strategią już piąty rok z rzędu.

Dotacje unijne - wkrótce startują nowe konkursy

Coraz więcej firm stara się o dotacje unijne na informatyzację swoich firm. Trzeba się spieszyć, bo jak informuje Ministerstwo Rozwoju regionalnego Do rozdysponowania dla przedsiębiorców pozostało już tylko około 5 mld zł. Wkrótce startuje 9 nowych konkursów.

Piotr Janczyk o Competitive Intelligence, wizualizacji danych i ich analizie na smartfonach

Rozmowa z prezesem firmy Bilander, projektującej i wdrażającej systemy analizy danych, pomysłodawca rozwiązania Binocle.

RZECZPOSPOLITA

Skandynawowie rezygnują z walki o Polkomtel

Norweski Telenor nie złożył ostatecznej wiążącej oferty na zakup akcji operatora sieci Plus, dowiedziała się "Rz".

Mija moda na Facebooka w bogatych krajach

W maju serwis na rozwiniętych rynkach stracił kilka milionów użytkowników. Jego popularność rośnie jednak w krajach wschodzących.

Samsung wyprzedza Nokię?

Jeszcze w tym kwartale koreański Samsung sprzeda więcej smartfonów niż Nokia. Oznacza to zmianę lidera tego segmentu po 14 latach panowania Finów.

WYBORCZA.BIZ

Certyfikat od UKE pokaże, kto organizuje uczciwe loterie SMS

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom izba zrzeszająca operatorów nie podpisze kodeksu zabraniającego organizowania oszukańczych loterii SMS-owych. Prezes UKE: - Wciąż liczę na uczciwe firmy, które zobowiążą się do przestrzegania zasad.

Komu rośnie o 15 tys. proc.? Najszybciej rozwijające się firmy technologiczne

Do 8 lipca można zgłosić swoją firmę do konkursu "Technology Fast 50" na najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie Środkowej. Ale uwaga - spółki z czołówki notują wzrosty przychodów o... tysiące procent.

Facebook może być wart ponad 100 mld dol.

Przy wprowadzaniu Facebooka na giełdę wycena spółki może przekroczyć 100 mld dol. - poinformowało CNBC, powołując się na anonimowe źródło.

PULS BIZNESU

Rywale uderzają w Solorza

Jeśli Zygmunt Solorz-Żak kupi Polkomtela, będzie miał połowę częstotliwości na rynku. To zaburzy konkurencję — uważa operator sieci Play.

DM BZWBK radzi sprzedać akcje TP SA

Analitycy DM BZWBK w raporcie z 10 czerwca dostrzegają 4-procentowy potencjał spadku kursu TP SA w perspektywie 12 miesięcy. Nowa cena docelowa to 17,6 zł (wcześniej wynosiła 17,1 zł), a rekomendacja to "sprzedaj" (obniżona z "trzymaj").

NetWorld

Czy zielone przestaje być modne?

Chociaż nie słychać już tyle o "Green IT" i globalnym ociepleniu, to energooszczędność nie przestała być priorytetem producentów procesorów, serwerów, urządzeń sieciowych i telekomunikacyjnych, a dodatkowo stała się ważnym argumentem w promowaniu takich usług, jak cloud computing, lub systemów wideokonferencyjnych.

Enterasys: zarządzanie siecią przez Twittera, Facebooka, Linkedln itp.

Enterasys opracował oprogramowanie isaac, dzięki któremu administratorzy będą mogli zarządzać sieciami komputerowymi z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem portali społecznościowych, takich jak Twitter, Facebooka, Linkedln i Salesforce Chatter.

Trzech hakerów z grupy Anonymous w areszcie

Hiszpańska policja aresztowała trzech członków nieformalnej grupy hakerskiej Anonymous (Anonimowi). Mężczyzn zatrzymano w związku z atakami na witryny e-banków, instytucji rządowych oraz system informatyczny japońskiego koncernu Sony.