Wtorkowy Przegląd Prasy

Japoński superkomputer najszybszy… Zielone światło dla fuzji Microsoftu i Skype… Siła polskich programistów… Kolejkowy problem z dotacją… W środę nowy właściciel Polkomtelu?... USA: dwie grupy hakerów będą wspólnie atakować rządy… Nicolas Games liczy na zysk operacyjny w 2011 r…. Polacy wygrali międzynarodowy konkurs hack4europe…

COMPUTERWORLD

Systemy bankowe do wymiany

Banki w Polsce stają w obliczu konieczności unowocześnienia systemów centralnych. Proces wymiany może potrwać nawet kilka lat.

Zielone światło dla fuzji Microsoftu i Skype

Przedstawiciele Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu oraz Departament Sprawiedliwości USA nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości w wycenianej na 8,5 mld USD fuzji firm Microsoft i Skype. Oznacza to, że najdroższy zakup w historii koncernu Microsoft może zostać sfinalizowany jeszcze przed końcem br.

Poważne zmiany w nazewnictwie domen internetowych

Organizacja ICANN ostatecznie zatwierdziła projekt zmian w nazewnictwie domen funkcjonalnych najwyższego poziomu. Zmiany zakładają m.in. zniesienie większości dotychczasowych ograniczeń w nazewnictwie domen gTLD. Pierwsze domeny internetowe przyznaje na nowych zasadach zaczną funkcjonować najwcześniej w 2013 roku.

Polacy wygrali międzynarodowy konkurs hack4europe

W zeszłym tygodniu Polacy wygrali międzynarodowy konkurs hack4europe tworząc aplikacje ożywiającą muzea. Technologia podobna do Google Goggles stworzona przez iTraff Technology pokonała programistów ze Sztokholmu, Londynu i Barcelony. Programiści w Brukseli odebrali nagrodę z rąk Komisarz Europejski ds. Agendy Cyfrowej Neelie Kroes.

RZECZPOSPOLITA

Siła polskich programistów

Badacze chcą, by Polska promowała się jako kraj najlepszych informatyków. Ale brakuje wsparcia rządu i pieniędzy.

Kolejkowy problem z dotacją

Wydawało się, że nie powtórzą się już sceny z jesieni 2009 r., kiedy pod Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przepychał się tłum chętnych do uzyskania e-dotacji, pieniędzy na wsparcie projektów internetowych nowych firm.

W środę nowy właściciel Polkomtelu?

W każdej chwili spodziewany jest wybór inwestora dla Polkomtelu - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

WYBORCZA.BIZ

USA: dwie grupy hakerów będą wspólnie atakować rządy

Dwie znane z niedawnych cyberataków grupy hakerów LulzSec i Anonymous połączą siły, by atakować rządy, banki i ważne instytucje. Ich akcja ma kod: Operacja Anty-Bezpieczeństwo - pisze poniedziałkowy "Los Angeles Times" na swych stronach internetowych.

PARKIET

Nicolas Games liczy na zysk operacyjny w 2011 r.

Producent gier komputerowych, którego akcje notowane są na NewConnect finalizuje prace nad grą Afterfall: Insanity, której premiera planowana jest na IV kwartał (dokładna data nie jest znana).

PULS BIZNESU

Japoński superkomputer najszybszy

Fujitsu zbudowało "K Computer", najszybszy superkomputer na świecie.

NetWorld

Modernizacja IT w małej firmie

Kiedy nie warto inwestować w zakup nowego sprzętu, który ma zastąpić uszkodzone lub przestarzałe urządzenie? Wtedy, gdy żaden z pracowników nie spyta o to więcej niż dwa razy. Jeśli coś jest rzeczywiście potrzebne, to ludzie będą się o to systematycznie dopominać.

Amerykanie szykują cyberpoligon

Pentagon stworzy izolowaną sieć komputerową o nazwie National Cyber Range - będzie to model Internetu, na którym amerykański Departament Obrony zamierza prowadzić wirtualne manewry jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne. Innymi słowy - powstaje cyberpoligon, na którym Amerykanie chcą się przygotowywać do ewentualnej cyberwojny.