Wtorkowy Przegląd Prasy

Internetowy alarm w rządzie… Google zamyka dwa produkty… Solorz-Żak coraz bliżej przejęcia Plusa… Inwestorzy lubią polskich producentów gier… Piraci grają branży cyfrowej na nosie… Co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego…

COMPUTERWORLD

Office 365 - dziś premiera

Wprowadzając na rynek swój pakiet online Microsoft chce walczyć z największym konkurentem - Google oraz jego Google Docs i pocztą Gmail. Firma oferuje Exchange oferowany w modelu cloud computing, pakiet do pracy grupowej SharePoint, pakiet komunikacyjny Lync oraz - oczywiście - aplikacje biurowe Office.

Polemika z raportem Go Global!, czyli innowacyjność w ujęciu romantycznym

W gospodarkach wysoko rozwiniętych innowacyjność oznacza umiejętność rozwiązywania problemów i osiągania celów. U nas wciąż kojarzona jest tylko z tworzeniem nowości i kreatywnością.

Centra usług biznesowych w Polsce - coraz więcej, coraz bardziej specjalistycznie

W 2010 roku wartość inwestycji offshoringowych w Europie Wschodniej wzrosła o 15%. Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce przygotował raport pokazujący jaki jest rynek centrów usług biznesowych w Polsce, jakie są perspektywy rozwoju, szanse i zagrożenia.

GSK Services, BNP Paribas Polska i ING Bank Śląski zwycięzcami konkursu Lider Wsparcia IT 2010

Podczas tegorocznej Gali Liderów Wsparcia IT, kończącej Forum Wsparcia IT 2011, zaprezentowano wyniki konkursu na najlepsze centrum wsparcia IT, zespół wsparcia IT, przedsięwzięcie roku i osobowość roku. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. BNP Paribas Polska i ING Bank Śląski.

RZECZPOSPOLITA

Z komórką w domu, szkole i na wakacjach

Co trzeci nastolatek nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego.

Inwestorzy lubią polskich producentów gier

Krakowska spółka Bloober Team jest już czwartym producentem gier na NewConnect.

Piraci grają branży cyfrowej na nosie

Mimo wyroków sądowych, nalotów policji i prób blokowania, serwis The Pirate Bay, ułatwiający wymianę nielegalnych plików w sieci, wciąż działa. Niewiele można zrobić, by zamknąć taki portal - przyznają prawnicy.

GAZETA PRAWNA

Solorz-Żak coraz bliżej przejęcia Plusa

Negocjacje w sprawie zakupu sieci Plus przez Zygmunta Solorza-Żaka zbliżają się do finału.

WYBORCZA.BIZ

Oferują bezpłatny internet. Jest jedno "ale"

Bez rozgłosu od maja spółka Aero2 związana z Zygmuntem Solorzem oferuje bezpłatny dostęp do internetu. Ale są wątpliwości, czy rzeczywiście bezpłatnie.

Internetowy alarm w rządzie

Samorządy wydały zaledwie kilka procent unijnych pieniędzy przeznaczonych na budowę internetu. Mimo to rząd zapewnia: za dziewięć lat wszyscy będziemy mieli w domu dostęp do sieci, a połowa z nas - ultraszybkie łącze.

PULS BIZNESU

Google zamyka dwa produkty

Nie wszystko, czego dotyka internetowy gigant zmienia się w złoto. Właśnie upadły dwa z najbardziej ambitnych projektów tej firmy: Google Health i Google PowerMeter. Pierwszy miał dać użytkownikom możliwość tworzenia własnych profile z danymi o chorobach, kuracjach i lekach. Drugi miał przenieść do internetu rynek handlu energią.

NetWorld

Ukraina: rozbito wirusowy gang

Ukraińska policja zlikwidowała grupę cyberprzestępczą, specjalizującą się we włamaniach, kradzieżach pieniędzy z e-kont oraz sprzedaży fałszywego oprogramowania antywirusowego. Podstawowym narzędziem pracy przestępców okazał się znany od 3 lat windowsowy robak Conficker.

IBM: dwie nowe usługi dla biznesu oparte na chmurze

IBM zapowiedział na konferencji Cloud Leadership Forum w Kalifornii dwie nowe usługi dla biznesu oparte na chmurze, które pozwalają firmom odzyskiwać dane i zapewniają im ciągłość działania po wystąpieniu w systemie IT awarii: IBM SmartCloud Virtualised Server Recovery i IBM SmartCloud Archive.

Zarządzanie przepustowością sieci

Mechanizmy zarządzania przepustowością są powszechnie wykorzystywane przez operatorów telekomunikacyjnych. Pozwalają kształtować ruch oraz definiować parametry usług przeznaczonych dla klientów. W sieciach korporacyjnych optymalizacja ruchu jeszcze do niedawna zepchnięta była na dalszy plan, teraz mechanizmy QoS trafiają do nich coraz częściej.