Wtorkowy Przegląd Prasy

Orange i T-Mobile jeszcze bardziej razem… Aster żąda pieniędzy od Mediatela… Miliardy z Polkomtelu mogą trafić do budżetu… Play kusi tanim internetem… Zynga wybiera się na giełdę po miliard dolarów… Banki dadzą 14 mld zł kredytów na zakup Polkomtelu… Orange i Play włączają się do wyścigu o mobilny internet… Smętny start ważnego systemu… Innowacje to nie tylko nowoczesne technologie…

COMPUTERWORLD

Zamiast uśpienia - migracja na serwer

Badacze z instytutu Microsoft w Indiach opracowali technologię, która umożliwia przenoszenie pracujących obrazów desktopów na serwer i wyłączenie stacji roboczych zamiast usypiania ich.

W rok 2014 nastąpi dominacja chmury obliczeniowej

Zdecydowana większość szefów działów informatycznych europejskich firm wierzy, że do 2014 r. cloud computing stanie się ich główną platformą operacji informatycznych.

Czy Kraków będzie polską Doliną Krzemową?

Rynek pracy dla specjalistów z branży IT w Polsce ulega coraz większemu zróżnicowaniu geograficznemu, zarówno pod względem stanowisk jak i oferowanego wynagrodzenia. Warszawski rynek nadal jest najbardziej atrakcyjny, choć coraz częściej to Kraków i Wrocław przyciągają zarówno nowych inwestorów jak i specjalistów IT.

Nie Google, a konsorcjum z Microsoft i Apple kupi patenty Nortel Networks

Mimo wcześniejszych zapowiedzi to nie Google, a konsorcjum złożone z firm Apple, EMC, Ericsson, Microsoft, Research In Motion oraz Sony kupi wszystkie patenty należące do znajdującego się w stanie upadłości koncernu Nortel Networks. Wartość transakcji przekracza 4,5 mld USD.

RZECZPOSPOLITA

Smętny start ważnego systemu

Skarb państwa, do którego mają wpływać pieniądze pobierana za pomocą elektronicznego myta, stracił w ciągu kilku dni kilka milionów złotych.

Banki dadzą 14 mld zł kredytów na zakup Polkomtelu

Zygmunt Solorz-Żak wziął 3,6 mld euro kredytu na przejęcie Polkomtelu - podał Reuters, powołując się na banki.

Innowacje to nie tylko nowoczesne technologie

Damian Sobczak z firmy Jumarpol z Gliwic zdobył główną nagrodę w I edycji konkursu "Kreowanie jutra", który zorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

GAZETA WYBORCZA

Orange i Play włączają się do wyścigu o mobilny internet

Orange i Play walczą o klientów korzystających z sieci będzie coraz ostrzejsza, bo to jedyny segment rynku, który nadal rośnie.

Miliardy z Polkomtelu mogą trafić do budżetu

KGHM, Orlen i PGE większą część ze sprzedaży Polkomtelu oddadzą państwu.

WYBORCZA.BIZ

Zynga wybiera się na giełdę po miliard dolarów

Producent gier popularnych wśród użytkowników Facebooka zamierza wejść na giełdę. I wycenia się na zawrotne 15 mld dolarów.

Play kusi tanim internetem. Tym razem w ofertach pre-paid

Mobilny internet bez abonamentu od 9 zł, a dodatkowo nielimitowany transfer danych w nocy - to najnowsza oferta Play. Obowiązywać będzie od czwartku.

PULS BIZNESU

Orange i T-Mobile jeszcze bardziej razem

Właściciele sieci Orange i T-Mobile tworzą spółkę do wspólnych zakupów. Rynek czeka na reakcję Zygmunta Solorza-Żaka.

Telefon to Wielki Brat

Geolokalizacja powinna być chroniona jak dane osobowe — uważają inspektorzy ochrony danych osobowych.

Aster żąda pieniędzy od Mediatela

Mediatel jest w konflikcie z Asterem. Operator sieci kablowej domaga się od giełdowej spółki zapłaty prawie 0,5 mln zł.

NetWorld

Apache przyspiesza Lucene/Solr

Organizacja Apache Software Foundation zaktualizowała rozwijany w modelu open-source pełnotekstowy "silnik" wyszukiwawczy Lucene. Odświeżono również platformę Solr - dzięki czemu wyszukiwanie ma działać znacznie szybciej.

LulzSec: Hakerski narybek zadebiutuje za miesiąc?

Gdy przed kilkoma dniami członkowie grupy hakerskiej LulzSec ogłosili jej rozwiązanie, przy okazji poinformowali o stworzeniu "szkoły dla młodych hakerów". Specjaliści ds. bezpieczeństwa prognozują, że już za miesiąc możemy zauważyć pierwsze oznaki aktywności jej absolwentów...

TOP500: ranking superkomputerów

Tylko przez pół roku Chińczycy mieli najszybszy na świecie superkomputer. Obecnie pozycję lidera w rankingu przejęła maszyna japońska. A pod względem liczby superkomputerów Polska wciąż utrzymuje w rankingu TOP500 miejsce w pierwszej dziesiątce krajów.