Wtorkowy Przegląd Prasy

LinkedIn drugi w USA… BlackBerry chwali się sprzedażą… Orange idzie w ślady T-Mobile i wprowadza roamingowe pakiety… E-sklepy pozwane za błędy w regulaminach chcą walczyć o swoje… Analitycy zalecają akumulowanie akcji dystrybutorów sprzętu IT… Miliarderzy z Rosji chcą udziałów w portalu Twitter… Świetlana przyszłość tabletów?...

COMPUTERWORLD

Między potrzebami a możliwościami

Proces planowania zasobów w ramach zarządzania portfelem projektów jest głównie narzędziem komunikacji pomiędzy odpowiedzialnymi za projekty a przełożonymi pracowników.

Gartner: CIO tracą kontrolę nad firmowymi środowiskami IT

Zdaniem analityków firmy Gartner coraz częściej rola dyrektorów ds. IT jest sprowadzana do nadzoru nad bieżącym funkcjonowaniem korporacyjnych systemów informatycznych. Z roku na rok wzrasta natomiast pozycja dyrektorów ds. finansowych, którzy często odpowiadają za strategiczne planowanie rozwoju infrastruktury IT.

14 proc. Polaków posiada telefon klasy smartphone

Z analiz firmy MEC wynika, że rozbudowany funkcjonalnie telefon komórkowy posiada już cjavascript:make_przyjazne_linki(document.formu.tresc);o siódmy Polak. Poza telefonowaniem urządzenia tej klasy są najczęściej wykorzystywane do korzystania z portali informacyjnych, poczty elektronicznej, usług lokalizacyjnych oraz portali społecznościowych.

Rząd nie wdroży systemu TETRA, a kupuje go jedna z polskich firm energetycznych

Motorola Solutions we współpracy z firmą IT Partners Telco uruchomi cyfrowy system radiowy TETRA dla Vattenfall Distribution Poland. Inwestycja ma pozwolić na zwiększenie bezpieczeństwo dostaw energii oraz podniesienie efektywności operacyjnej. System TETRA zastąpi wykorzystywane obecnie rozwiązania analogowe.

RZECZPOSPOLITA

BlackBerry chwali się sprzedażą

W ciągu zaledwie trzech tygodni w regionie aktywowano ponad milion nowych telefonów BlackBerry - podał Research In Motion.

Polskie prawo daje pole do nadużyć

E-sklepy pozwane za błędy w regulaminach chcą walczyć o swoje. Zdaniem prawników ustawa wymaga zmian.

Rosjanie budują imperium

Miliarderzy Aliszer Usmanow i Jurij Milner są bliscy kupna udziałów w portalu Twitter.

Świetlana przyszłość tabletów?

Mimo słabszej sprzedaży tabletów i tak sprzeda się ich więcej niż sądzono wcześniej - prognozuje firma analityczna IDC. - IDC może się mylić - zwracają uwagę inni eksperci.

WYBORCZA.BIZ

Orange idzie w ślady T-Mobile. Wprowadza roamingowe pakiety

Mają one obniżyć koszty korzystania z komórki za granicą. Dotyczy to też transmisji danych.

PARKIET

DI BRE Bank o dystrybutorach sprzętu IT

Analitycy DI BRE Banku w lipcowym raporcie zalecają akumulowanie akcji dystrybutorów sprzętu IT.

PULS BIZNESU

LinkedIn drugi w USA

LinkedIn, portal popularny wśród osób poszukujących pracy bądź zajmujących się rekrutacją, stał się drugim pod względem popularności serwisem społecznościowym w USA. Portal pokonał w zeszłym miesiącu MySpace.

NetWorld

Microsoft: 22 błędy do załatania

Koncern z Redmond zamierza jutro udostępnić cztery biuletyny bezpieczeństwa, które usuną w sumie 22 błędy z systemu Windows oraz aplikacji Visio 2003. Poprawek będzie mniej niż przed miesiącem, a na dodatek tylko jedna z nich uznana została przez Microsoft za "krytyczną".

Koń trojański w komputerowej myszce

Nawet coś tak pozornie niewinnego jak mysz USB może być nośnikiem malware. Niedawno znaczną część blogosfery poświęconej bezpieczeństwu komputerów w wypełniły doniesienia i dyskusja o nietypowym włamaniu - za pomocą specjalnie zmodyfikowanej myszy USB firmy Logitech, którego dokonała firma NetraGard testując sieć swojego klienta.