Wtorkowy Przegląd Prasy

T-Mobile popularniejszy niż Era… Rząd nie odpuszcza JTT… Czy dojdzie do separacji TP?... Inwestorzy technologiczni szastają pieniędzmi… Założyciele Optimusa oddali część akcji z dużym dyskontem… Galeria w internecie, czyli obraz dla każdego… SMS-y odchodzą do lamusa… Kontroluj siebie w internecie…

COMPUTERWORLD

Jak zarządzać firmą bez biura i działu IT

Amerykańska firma Gurnet Consulting zatrudnia 30 etatowych pracowników i doskonale obywa się bez... biura. Co więcej, świetnie radzi sobie również bez działu IT. Jak to robi? Wystarcza jej do tego specyficzna kombinacja usług cloud computing.

Firmy na nowo definiują strategie bezpieczeństwa IT

Europejskie firmy muszą na nowo zdefiniować swoje strategie bezpieczeństwa informatycznego - wynika z badania na temat strategii bezpieczeństwa informatycznego zaprezentowanego przez firmę Fortinet. Szybkie tempo rozwoju sieci bezprzewodowych i usług w chmurze oraz rosnąca popularności tabletów i smartfonów, powodują bowiem, że coraz więcej zasobów biznesowych wymagających ochrony jest lokowanych poza rdzeniem sieci.

Kto zrobi system ochrony przed zagrożeniami za 33 mln zł?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił przetarg na "projekt, budowę i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK) oraz świadczenie usługi gwarancyjnej po wdrożeniu tego systemu." Wartość zamówienia wynosi powyżej 33 mln zł.

Microsoft: program dla partnerów wspierający wykorzystanie chmury obliczeniowej

Microsoft ma zamiar pomóc partnerom w wykorzystaniu rozwiązań z chmury do generowania dodatkowych źródeł przychodów i przeprowadzenie związamych z tym zmian w modelu działalności współpracujących firm.

RZECZPOSPOLITA

Czy dojdzie do separacji TP?

UKE, które początkowo w tym roku miało potwierdzić, że zaniecha separacji Telekomunikacji Polskiej po raz pierwszy skomentowało wyniki audytu.

Inwestorzy technologiczni szastają pieniędzmi

Firma Dropbox pozyskuje właśnie finansowanie przy wycenie spółki sięgającej 10 mld dol., co stawia ją w tej samej lidze co serwis Twitter. To kolejny przejaw bańki spekulacyjnej w branży internetowej.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile popularniejszy niż Era

Polacy bez żalu pożegnali starą nazwę. Nowa im się podoba. T-Mobile wydał na promocję niemieckiej marki już 40 mln zł, a jeszcze nie jest nawet w połowie kampanii. Operatorowi udało się zatrzymać ucieczkę klientów

SMS-y odchodzą do lamusa

Smartfony nieuchronnie zastępują tradycyjne telefony komórkowe, a wraz z nimi powoli zanikają powiązane z nimi usługi - takie choćby jak SMS.

WYBORCZA.BIZ

Kontroluj siebie w internecie

Żartujesz na profilu społecznościowym z szefa, firmy albo klientów? Uważaj, gdy będziesz szukał nowej pracy. Pracodawcy coraz dokładniej sprawdzają kandydatów w internecie, a w USA już co trzeci szef przyznaje, że nie zatrudnił osoby, o której poczytał w sieci.

Galeria w internecie, czyli obraz dla każdego

Gabriela Gancarz-Stasiak z Krakowa otworzyła internetową galerię sztuki. Sprzedaje obrazy, rysunki, grafiki.

PULS BIZNESU

Rząd nie odpuszcza JTT

MCI nie bierze pod uwagę scenariusza, w którym miałoby oddać pieniądze wygrane od skarbu państwa.

PARKIET

Założyciele Optimusa oddali część akcji z dużym dyskontem

Czterej akcjonariusze Optimusa sprzedali Michałowi Nowakowskiemu 250 tys. akcji po 1 zł. Na giełdzie papiery producenta i dystrybutora gier komputerowych kosztują obecnie mniej niż 7 zł.

NetWorld

Systemy do archiwizowania poczty elektronicznej

Kopia zapasowa poczty elektronicznej to stanowczo zbyt mało. Jest pomocna - by nie powiedzieć niezbędna - do szybkiego uruchomienia serwera po awarii, lecz jej użyteczność będzie znikoma w razie potrzeby dotarcia do wiadomości sprzed kilku lat. Temu drugiemu celowi służą rozwiązania do archiwizacji poczty elektronicznej.

Skype - luka w aplikacji umożliwia przejęcie konta?

Levent Kayan, niemiecki specjalista ds. bezpieczeństwa, znalazł poważną lukę w komunikatorze Skype. Umożliwia ona nieautoryzowanemu użytkownikowi wymuszenie resetu hasła, zdefiniowania własnego, a w konsekwencji - przejęcia kontroli nad zaatakowanym kontem.

VMware prezentuje nowy system vSphere 5 i pakiet narzędzi do obsługiwania chmur

VMware zaprezentował nowy system VMware vSphere 5 oraz pakiet rozwiązań do obsługiwania środowisk cloud computing. Pakiet obejmuje takie narzędzia, jak VMware vShield 5, VMware vCenter Site Recovery Manager 5 i VMware vCloud Director 1.5, które wraz z systemem VMware vSphere 5 pozwalają klientom zarządzać zwirtualizowanymi środowiskami cloud computing.

InternetStandard

5 porad do Google+

Oto 5 przydatnych porad dla użytkowników serwisu społecznościowego Google+.

Google pobiło rekord - 9 miliardów USD przychodu

Google podało właśnie swoje wyniki finansowe za II kwartał 2011 roku roku. I okazuje się, że Google nie tylko zarobiło ogromne pieniądze, ale pobiło nawet swój rekord przychodów.