Wtorkowy Przegląd Prasy

Google+ prześcignie Twitter’a… 20 lat od startu Internetu w Polsce wciąż pozostaje on w wielu miejscach luksusem… Play do gry o rynek wciągnął Kubę Wojewódzkiego i tani telefon z Chin… Kolejne 200 mln zł na premie technologiczne dla firm… Mediatel zainteresuje wirtualnego operatora… Internet napędzi rynek płatnej telewizji… Sieciowa walka z wiatrakami… Dziurawe bezpieczeństwo smartfonów…

COMPUTERWORLD

Mali i średni, ale atrakcyjni

Małe i średnie przedsiębiorstwa to rynek ogromny, ale bardzo różnorodny i wciąż nienasycony w informatykę.

Wrocław wyda 15 mln zł na system wspomagający zarządzanie i rozwój usług oświatowychRealizowany przez Miasto Wrocław projekt ma m.in. przyczynić się usprawnienia pracy placówek oświatowych oraz podniesienia dostępności zasobów z zakresu edukacji. Częścią projektu jest także internetowy system biblioteczny. Inwestycja współfinansowana ze środków UE ma zostać zakończona w czerwcu przyszłego roku. Za realizację projektu odpowiada firma Sygnity.

Uderzenie pioruna przyczyną niedostępności usług Amazon EC2 i Microsoft BPOS

Burza przechodząca nad Dublinem spowodowała awarię zasilania w centrach danych obsługujących usługi Amazon EC2 i EBS, a także Microsoft Business Productivity Online Standard Suite. O ile usługi firmy Microsoft udało się przywrócić po kilku godzinach, tak przywracanie pełnej dostępności usług cloud koncernu Amazon nadal trwa.

RZECZPOSPOLITA

Internet napędzi rynek płatnej telewizji

W Europie w ciągu najbliższych pięciu lat przybędzie aż 8,6 mln gospodarstw domowych korzystających telewizji przesyłanej przez łącza internetowe.

Kolejne 200 mln zł na premie technologiczne dla firm

Na jesieni ma odbyć się dodatkowy nabór wniosków od przedsiębiorców o unijne środki z tzw. kredytu technologicznego. Jego pula może wynieść 200 mln zł.

Sieciowa walka z wiatrakami

Krytyczne komentarze w sieci, często inspirowane przez konkurencję to groźna broń. Może wpłynąć na sprzedaż, a w zasadzie nie ma jak z nimi walczyć.

Dziurawe bezpieczeństwo smartfonów

Lawinowy wzrost ataków na inteligentne telefony komórkowe odnotowano w pierwszym półroczu 2011. Po iPhone'ach hakerzy zabrali się za urządzenia z Androidem.

GAZETA PRAWNA

Play do gry o rynek wciągnął Kubę Wojewódzkiego i tani telefon z Chin

Play dzięki taniemu telefonowi z Chin i nowej kampanii z udziałem celebryty chce odebrać klientów konkurencji.

20 lat od startu Internetu w Polsce wciąż pozostaje on w wielu miejscach luksusem

20 lat od startu Internetu w Polsce wciąż pozostaje on w wielu miejscach luksusem. Szansą na przyspieszenie informatyzacji prowincji miały być fundusze unijne. Jednak ich wykorzystanie idzie samorządom słabo.

PULS BIZNESU

Google+ prześcignie Twitter’a

Platforma Google+ pod względem popularności wśród dorosłych Amerykanów, może prześcignąć serwis mikro-blogowy Twitter.

PARKIET

Mediatel zainteresuje wirtualnego operatora

Należąca do NFI Magna Polonia spółka telekomunikacyjna może być atrakcyjna dla graczy z rynku wirtualnego.

NetWorld

Black Hat: Ormandy obnaża wady Sophos AV

Znany specjalista ds. zabezpieczeń, Tavis Ormandy, zaprezentował podczas konferencji Black Hat wady popularnego programu antywirusowego Sophos Antivirus - Ormandy znalazł w nim szereg błędów projektowych i programistycznych. Ekspert zaznacza jednak, że podobne problemy prawdopodobnie występują w większości popularnych antywirusów.

Sprzętowa bramka bezpieczeństwa Check Point 61000 o przepustowości 200 Gb/s

Check Point poszerzył ofertę o sprzętową bramkę bezpieczeństwa Check Point 61000. Bramka (jedna z najsilniejszych, jakie są obecnie dostępne na rynku) ma przepustowość 200 Gb/s (pracując jako zapora) i może obsługiwać duże centra danych oraz sieci ISP (Internet Service Provider).