Wtorkowy Przegląd Prasy

IBM zbuduje komputer działający z prędkością światła… Internet LTE będzie dostępny komercyjnie w Cyfrowym Polsacie… Crowley rośnie szybciej niż rynek… Apple przygotowuje nowego iPada… Kolejne serwisy idą w ślady Pobieraczka… Emeryci w zamian za światłowody… Związkowcy zrobili serwis społecznościowy dla pracowników marketów…

COMPUTERWORLD

Profesjonaliści IT bez odpowiednich narzędzi

Elastyczność, optymalne wykorzystanie zasobów i wnikliwa kontrola opłacalności działań to kluczowe czynniki dla konkurencyjności firm sektora usług profesjonalnych. Wielu z nich brakuje odpowiednich narzędzi IT.

Plan Informatyzacji Państwa na lata 2011-2015 - e-Społeczeństwo

Trzecim elementem nowego Planu rządu jest tworzenie warunków dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Łącznie za wszystkimi trzema głównymi zadaniami Planu Informatyzacji Państwa kryje się ponad 100 projektów.

Najwyższy czas na sklep z aplikacjami dla Windows

Jeżeli wraz z Windows 8 Microsoft wprowadzi sklep z aplikacjami, świat oprogramowania dla tej platformy czekają duże zmiany. Dziś bowiem dużo łatwiej rozbudowywać tablet z iOS lub Androidem niż domowy komputer PC.

RZECZPOSPOLITA

Crowley rośnie szybciej niż rynek

Przychody z podstawowej działalności Crowley Data Poland, operatora telekomunikacyjnego świadczącego usługi dla biznesu wyniosły w pierwszych 7 miesiącach 2011 roku 58,1 mln zł i były wyższe o 3,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku - podał operator.

Apple przygotowuje nowego iPada

Tajwański oddział Apple dopina umowy z dostawcami podzespołów przygotowując się do rozpoczęcia produkcji nowej generacji popularnego tabletu.

Wojna o paczki z Internetu

Zaostrza się walka firm kurierskich o klienta kupującego w Internecie. Na doręczaniu paczek z towarami z sieci można zarobić nawet 2 mld zł rocznie.

GAZETA PRAWNA

Kolejne serwisy idą w ślady Pobieraczka. Organizacje konsumenckie są bezradne

W ślady niesławnego Pobieraczka idą kolejne serwisy. Internauci ostrzegają się nawzajem przed ukrytymi opłatami pobieranymi przez portal z grami online Alawar.pl. Polskie organizacje konsumenckie nic nie mogą z nim zrobić, ponieważ zarejestrowany jest w Rosji.

WYBORCZA.BIZ

Internet LTE będzie dostępny komercyjnie w Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat kończy testy ultraszybkiego internetu mobilnego w technologii LTE. Teraz czas na komercyjne wdrożenie usługi.

Związkowcy zrobili serwis społecznościowy dla pracowników marketów

NSZZ "Solidarność" uruchomiło dzisiaj serwis HiperWyzysk.pl. Pracownicy sieci handlowych i firm ochrony mogą tu anonimowo zgłaszać problemy z pracodawcami.

PULS BIZNESU

IBM zbuduje komputer działający z prędkością światła

IBM w partnerstwie z amerykańskim wojskiem może w niedalekiej przyszłości podjąć pracę nad komputerem, którego prędkość operacyjna zbliży się do prędkości światła.

Emeryci w zamian za światłowody

Hawe negocjuje z Zygmuntem Solorzem-Żakiem transakcję, która wzmocni… IDMSA. Miliarder, oddając OFE i ubezpieczyciela, zyska sieć, telekom gotówkę, a broker dwie kolejne nogi.

NetWorld

VMware vSphere 5.0 - co nowego?

Połączenie lipcowej premiery najnowszej wersji VMware vSphere (5.0) z wprowadzeniem zmodyfikowanego systemu licencjonowania aplikacji nie było najszczęśliwszym pomysłem. Uwagę klientów i specjalistów IT przykuły kwestie finansowe, a nie ponad sto poprawek udoskonalających sztandarowy pakiet VMware. Przedstawiamy pięć nowych funkcjonalności vSphere, które mogły umknąć części użytkowników.

IBM: PC to nowy mainframe

"To prawda - komputer PC umarł" - przyznał Irving Wladawsky-Berger, weteran branży IT, od ponad czterech dekad związany z koncernem IBM.

SecurityNET - okablowanie dla systemów bezpieczeństwa

Firma C&C Partners wprowadziła do oferty platformę SecurityNET wykorzystującą światłowodowe i miedziane okablowanie strukturalne dedykowane do obsługi połączeń w systemach bezpieczeństwa. Platforma umożliwia integrację centrum zarządzania z systemami sygnalizacji włamań, komunikacji głosowej (interkomy i DECT), kontroli dostępu oraz monitoringu wideo.