Wtorkowy Przegląd Prasy

Google TV w przyszłym roku w Europie… Koniec zakupów z Facebooka… Apple opóźnia Galaxy… P4 testuje nową usługę… Przejęcie podkręciło wyniki Asseco Poland… Ostatnie unijne miliony na badania naukowe dla firm… MEN chce podręczników w wersji elektronicznej… "Wiedźmina 2" kupiło 940 tys. graczy…

COMPUTERWORLD

IT będzie finansowane inaczej

W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 najgłębsze reformy dotkną unijne programy wspierania badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji, w tym właśnie wydatków na IT.

Światowy Ranking Centrów Badawczych Webometrics - ICM UW na 46. Miejscu

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego jako jedyna polska placówka znalazła się na liście 200 najlepszych instytucji naukowo-badawczych na świecie. Zajęła 46. miejsce. Pierwsze miejsce na świecie zajął natomiast amerykański Narodowy Instytut Zdrowia.

Rodan Systems zadebiutuje na rynku Catalyst

Debiut Rodan Systems na rynku obligacji Catalyst nastąpi we wtorek 30 sierpnia 2011.

Więcej e-learningu na polskich uczelniach

Do konsultacji społecznych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Nauki w sprawie warunków kształcenia na odległość. Przewiduje on m.in. rozszerzenie możliwości kształcenia przez Internet na polskich uczelniach i przeprowadzanie egzaminów on-line.

RZECZPOSPOLITA

Koniec zakupów z Facebooka

Serwis ledwie po kilku miesiącach testów zrezygnował z usługi Deals, która miała konkurować z serwisami zakupów grupowych.

Apple opóźnia Galaxy

Samsung ma coraz więcej problemów z wypuszczeniem swojego najnowszego tabletu. Wszystkiemu winny jest Apple, który skutecznie blokuje konkurenta.

GAZETA PRAWNA

Telefon z komputera Tele Play. P4 testuje nową usługę

Telefon dostępny z komputera znamy już jako użytkownicy VoiP. Pozwala zaoszczędzić za granicą. Usługa zintegrowana z numerem komórkowym może przydać się, kiedy wyładuje się bateria i wszystkim tym, którzy nienawidzą pisać smsów na klawiaturze komórki.

Ostatnie unijne miliony na badania naukowe dla firm

Do końca września przedsiębiorcy mogą występować o dotacje na prowadzenie badań naukowych. To wprawdzie ostatnie pieniądze w ramach puli, którą dostaliśmy z UE na lata 2007 - 2013, jest jednak szansa na dodatkowy konkurs w przyszłym roku.

WYBORCZA.BIZ

Witaj szkoło na pendrivie

MEN chce zmusić wydawców, żeby publikowali szkolne podręczniki także w wersji elektronicznej. Wydawcy: uczniowie będą je piratować, więc będziemy musieli podnieść ceny.

Przejęcie podkręciło wyniki Asseco Poland. A plany są ambitne

Największa w naszym regionie Europy firma informatyczna Asseco Poland skokowo zwiększyła przychody ze sprzedaży w I półroczu dzięki przejęciu izraelskiej spółki Formula Systems. W kraju liczy na kontrakty w sektorze energetyki, służby zdrowia i samorządowe.

PARKIET

"Wiedźmina 2" kupiło 940 tys. graczy

Sprzedaż "Wiedźmina 2" wyniosła do tej pory 940 tys. egzemplarzy z czego prawie 200 tys. stanowiła sprzedaż cyfrowa.

PULS BIZNESU

Google TV w przyszłym roku w Europie

Google wprowadzi swoją telewizyjną usługę na początku przyszłego roku, poinformował Eric Schmidt, prezes zarządu koncernu.

NetWorld

VMworld: Nie tylko VMware

Chociaż platforma VMware nadal odgrywa pierwszoplanową rolę na scenie wirtualizacyjnej, to rośnie znaczenie i liczba producentów wspierających heterogeniczne środowiska wirtualizacyjne i chmurowe. Jedną z takich firm jest VMTurbo.

Sprawny CERT = mniej wirusów

W krajach, w których sprawnie działają zespoły CERT (Computer Emergency Response Team) oraz działy bezpieczeństwa dostawców Internetu (ISP), odnotowuje się znacznie mniejszą aktywność złośliwego oprogramowania - wynika z raportu opublikowanego przez Microsoft.

InternetStandard

TEDx w Lodzi już 9 września

Pod hasłem "Ideas starTED in Lodz" odbędzie się pierwsza edycja TEDxLodz. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilkanaście, 18-minutowych wystąpień zaproszonych gości - myślicieli i działaczy.

T-Mobile otwiera w Polsce wirtualną księgarnię

Klienci tej sieci znajdą ponad 1700 e-booków gotowych do ściągnięcia na komputer lub smartfona. Księgozbiór zawiera różnorodne pozycje od lektur szkolnych, poprzez klasyków, do najnowszych bestsellerów. Lista dostępnych pozycji będzie stale rozszerzana - zapewniają przedstawiciele operatora.