Wtorkowy Przegląd Prasy

Aster dla UPC Polska, ale pod twardymi warunkami… Szybki internet wejdzie z poślizgiem… Ericsson nie zbuduje w Polsce centrum usług… W tym roku możliwa decyzja o przejęciu Polkomtelu… Polskie Towarzystwo Informatyczne krytykuje nowy Plan Informatyzacji Państwa… Apple kontra Samsung - kolejny zakaz sprzedaży w Niemczech… Hawe liczy na kontrakty o wartości do 400 mln zł…

COMPUTERWORLD

Wirtualne pole walki

Obecnie tworzenie wirusów to działalność komercyjna, która zamieniła się w cybernetyczne pole bitwy. Biorą w niej udział żołnierze internetowi wspierani przez wysłanników państw.

Polskie Towarzystwo Informatyczne krytykuje nowy Plan Informatyzacji Państwa

Polskie Towarzystwo Informatyczne przekazało do MSWiA swoją opinię na temat Planu Informatyzacji Państwa na lata 2011-2015. Eksperci PTI skrytykowali nie tylko sam projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie PIP 2011-2015, ale także cały stosowany do tej pory mechanizm regulowania procesów informatyzacji.

Rusza budowa systemu TERYT2 na potrzeby Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał umowę z firmą z firmą Comarch, która ma zbudować i wdrożyć system teleinformatyczny w ramach projektu TERYT 2.Wartość umowy szacowana jest na ponad 2,6 mln zł.

RZECZPOSPOLITA

Apple kontra Samsung: kolejny zakaz sprzedaży w Niemczech

W wojnie patentowej Apple wygrywa z Koreańczykami już w trzecim kraju UE. Teraz sąd zakazał sprzedaży 7-calowych tabletów Samsunga w Niemczech.

Telewizja zmierza do Internetu

Zwiększa się czas spędzany na oglądaniu programów i filmów w sieci kosztem stacji naziemnych. Aż 12 milionów internautów w Polsce odwiedza już co miesiąc serwis YouTube. Rośnie też popularność serwisów wideo na żądanie (VoD). Szansą dla tego rynku może być.

GAZETA PRAWNA

Aster dla UPC Polska, ale pod twardymi warunkami

UPC Polska, największy operator kablowy na rynku, może przejąć mniejszego konkurenta Grupę Aster - zdecydował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po ponad ośmiu miesiącach analiz.

PARKIET

Hawe liczy na kontrakty o wartości do 400 mln zł

Ten rok będzie bardzo dobry dla telekomunikacyjnej grupy Hawe (buduje i dzierżawi łącza światłowodowe) nie tylko, jeśli chodzi o przychody, ale również pod kątem zysków - mówi Jerzy Karney, prezes Hawe.

PULS BIZNESU

Szybki internet wejdzie z poślizgiem

Wojsko niespiesznie oddaje pasmo, a budżet liczy na miliardy. Dlatego UKE nie pali się do przetargu.

Ericsson nie zbuduje w Polsce centrum usług

TP wycofuje się z outsourcingu ponad 2 tys. pracowników. W zamian związki zgodzą się na nową umowę.

UOKiK: w tym roku możliwa decyzja o przejęciu Polkomtelu

Spodziewam się, że w tym roku podjęta zostanie decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polkomtelu - poinformowała w poniedziałek prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

NetWorld

IPv6: możliwe scenariusze ataku

Eksperci od spraw bezpieczeństwa sygnalizują wzrost liczby ataków wykorzystujących znane luki w protokole IPv6.

Z DigiNotar skradziono ponad 500 certyfikatów SSL, w tym wystawione dla CIA, MI6 i Mossadu

Liczba cyfrowych certyfikatów skradzionych w lipcu z holenderskiej firmy DigiNotar sięgnęła 531 - poinformowali przedstawiciele Mozilli. Wśród nich znalazły się certyfikaty wystawione m.in. dla CIA, MI6, Mossadu, Microsoftu, Yahoo, Skype'a, Facebooka oraz Twittera.