Wtorkowy Przegląd Prasy

Zakaz sprzedaży tabletów Samsunga w Niemczech… Niedostępne strony www partii politycznych… Branża internetowa walczy o strony WWW dla małych firm… Rozkręca się wyścig o budowę światłowodów… Do 2015 roku rynek systemów wbudowanych będzie wart ponad 2 bln USD… E-wolontariat, czyli realne korzyści z wirtualnej pomocy…

COMPUTERWORLD

Urząd otwarty i skuteczny

Na świecie myśli się już o budowaniu administracji na miarę wyzwań epoki Web 3.0. Raport World Economic Forum przedstawia wizję urzędu przyszłości w modelu FAST.

IDC: Do 2015 roku rynek systemów wbudowanych będzie wart ponad 2 bln USD.

Analitycy firmy IDC prognozują, że w ciągu trzech najbliższych lat wartość rynku systemów wbudowanych podwoi się. Wzrost wartości rynku ma być spowodowany m.in. popularyzacją coraz bardziej zaawansowanych systemów tej klasy.

Komputer nie potrzebujący nic poza chmurą obliczeniową

Oprócz hostowania aplikacji webowych pojawia się szansa całkowitej zmiany sposobu pracy z komputerami. Zamiast pecetów będzie można skorzystać z prostego terminala PCoIP, a desktop kupić w modelu usługowym.

RZECZPOSPOLITA

Monitorowanie pracownika daje wymierne oszczędności

Oszczędności ze śledzenia tego, co pracownik ogląda w sieci, nawet w średniej firmie mogą sięgnąć setek tysięcy złotych rocznie.

Zakaz sprzedaży tabletów Samsunga w Niemczech

Wynik 1:0 w konflikcie Apple'a z Samsungiem. Niemiecki sąd podtrzymał zakaz sprzedaży koreańskich tabletów, zagrożony jest też handel smartfonami tej firmy w Europie. Do gry o patenty włączył się w końcu Google.

GAZETA PRAWNA

Branża internetowa walczy o strony WWW dla małych firm

Swojej strony internetowej nie ma wciąż 4 na 10 przedsiębiorstw, w sumie 600 tys. Firmy oferujące usługi hostingowe i reklamowe walczą o ten niezagospodarowany rynek.

PULS BIZNESU

Rozkręca się wyścig o budowę światłowodów

Telekomy, firmy budujące sieć i dostawcy IT próbują się włączyć do gry o 1 mld EUR unijnych funduszy.

NetWorld

Microsoft kontra VMware - wojny cenowe w chmurze

Microsoft zawsze pozycjonował swój system Hyper-V jako tańszą alternatywę wobec platformy VMware. Obecnie gigant z Redmond przekonuje, że przy nowej polityce cenowej konkurenta, prywatna chmura budowana za pomocą rozwiązań Microsoft może być tańsza nawet o 70 tys. dolarów niż rozwiązanie oparte o platformę VMware.

Falstart Microsoftu z aktualizacjami bezpieczeństwa

W miniony piątek Microsoft poważnie naruszył własne zasady udostępniania informacji o lukach w swoich produktach - firma najprawdopodobniej przez pomyłkę opublikowała w Internecie szczegółowe opisy poprawek, które mają pojawić się dopiero jutro.

InternetStandard

Niedostępne strony www partii politycznych

Fundacja Widzialni przeprowadziła badania dostępności stron internetowych partii politycznych dla osób wykluczonych cyfrowo, w tym osób niepełnosprawnych. Okazało się, że żaden serwis sześciu głównych partii politycznych w Polsce nie spełnił nawet minimalnych wymagań dostępności dla osób wykluczonych, stawianych przez UE. Polska wypadła również bardzo źle pod względem dostępności na tle innych krajów europejskich.

E-wolontariat, czyli realne korzyści z wirtualnej pomocy

Co to też można dać i uzyskać siedząc przy komputerze? Od kilku lat w Polsce coraz mocniej rozwijają się projekty zrzeszające osoby chcące wspierać innych użytkowników Internetu. Czym są i komu są dedykowane?