Wtorkowy Przegląd Prasy

Kryzys nie dotyka dostawców systemów IT… Banki czeka rewolucja informatyczna… Hakerzy uderzyli w Japonię… Solorz-Żak podkręca internet… Polskie studia w światowej lidze… Nicolas Games to studnia bez dna… 10 firm, które robią interesy z Apple…

COMPUTERWORLD

Małe komputery - duży problem

Niewielkie komputery są obecne niemal wszędzie, komunikują się za pomocą sieci, tworząc rozległe struktury. Sterują urządzeniami, od których może zależeć komfort, zdrowie, a nawet życie ludzi.

F jak firma usługowa czyli rynkowe plany Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions pracuje nad poszerzeniem oferty o zaawansowane usługi i rozwiązania dla biznesu. Efekty tych prac prezentowano na konferencji IT Future 2011.

Przez Internet zarejestrowało się już 30 tysięcy firm

Tyle firm zarejestrowało się od 1 lipca 2011 r. do dziś (19 września) w bazie CEIDG. Według stanu na 12 września br. gminy zadeklarowały 3 184 706 wpisów zgromadzonych w ewidencjach działalności gospodarczej, a 1414 z 2479 rozpoczęło już proces ich przenoszenia do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

RZECZPOSPOLITA

Polskie studia w światowej lidze

Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa są wśród 50 najlepszych szkół zarządzania.

Kryzys nie dotyka dostawców systemów IT

SAP Polska i Comarch to dwaj najwięksi krajowi dostawcy systemów do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP).

Banki czeka rewolucja informatyczna

Konsolidacja banków w Polsce będzie postępować. To pozytywny trend, gdyż większe organizacje stać na nakłady na informatykę. Dzięki nim możliwe będzie choćby udzielanie taniego kredytu hipotecznego w dwa dni.

Hakerzy uderzyli w Japonię

Największa w Japonii spółka zbrojeniowa Mitsubishi Heavy Industries stała się celem ataku hakerów.

GAZETA PRAWNA

Solorz-Żak podkręca internet

Nowy właściciel Polkomtelu zastanawia się nad objęciem sterów w firmie. Łączy też spółki budujące szybką sieć. To odpowiedź na konkurencyjny sojusz dwóch komórkowych gigantów: T-Mobile i Orange.

PARKIET

Nicolas Games to studnia bez dna

Notowany na NewConnect producent gier komputerowych zebrał już od inwestorów ponad 15 mln zł na grę, która wciąż nie powstała. Wyciąga rękę po kolejne 9 mln zł.

PULS BIZNESU

10 firm, które robią interesy z Apple

Apple to Steve Jobs, Steve Jobs to Apple. Prawda? Nie do końca, bo z gigantycznym koncernem połączonych jest wiele firm, które też z niepokojem obserwowały odejście Jobsa z funkcji prezesa.

NetWorld

Przepis na siatkę hot spotów

Przybywając do obcego miasta, hotelu, lotniska, dworca, zwykle zaczynamy od wyszukiwania bezprzewodowego dostępu do internetu (najlepiej darmowego). Znaleziony hot spot nie zawsze dobrze działa. Punkt dostępu to tylko pierwsza warstwa rozwiązania. Aby zapewnić niezawodną usługę, potrzebna jest dość rozbudowana infrastruktura oraz odpowiednia architektura.

Chińscy hakerzy przechodzą na jasną stronę mocy

Dwaj wpływowi chińscy hakerzy opublikowali manifest, w którym apelują do kolegów po fachu o zaprzestanie przestępczej działalności. Gong Wei i Wan Tao chcą m.in. by hakerzy z Państwa Środka zrezygnowali z kradzieży oraz udostępniania narzędzi, które mogą zostać wykorzystane do okradania Internautów.

Oracle: MySQL jeszcze bardziej komercyjny

Nowe możliwości bazy takie jak skalowalność, bezpieczeństwo czy uwierzytelnianie znajdą się tylko w MySQL Enterptrise Edition.

InternetStandard

GaduGadu rezygnuje z telefonii komórkowej GaduAIR

Usługa przestanie być świadczona z końcem października. To efekt - zapowiadanych przez zarząd GG Network - zmian strategii projektu MVNO.