Wtorkowy Przegląd Prasy

Polacy wysłali przez internet 5,5 mln deklaracji podatkowych… Przepisy hamują innowacje… Mało witryn dla użytkowników komórek… Groupon, nowa era w biznesie czy efemeryda?... Dwa miliony zamówień Komputronika… Nauka szuka wsparcia… O patenty u nas trudno… "Naukowy facebook" prawdę powie…

COMPUTERWORLD

Trudna droga do chmury

Usługi cloud computing są już standardem, ale niestety, w polskich przedsiębiorstwach nadal jest to rzadkość. Jednym z powodów jest mentalność decydentów.

Jaką wirtualizację desktopową wybrać dla firmy?

Każde wdrożenie rozwiązań wirtualizacji desktopowej w przedsiębiorstwie należy poprzedzić analizami, by dobrać technologię, która najlepiej sprawdzi się w przedsiębiorstwie. Nie ma jednej reguły, ani jednej technologii, która byłaby odpowiednia dla wszystkich pracowników w firmie, dlatego pierwszy krok, który należy wykonać, to analiza stacji roboczych oraz aplikacji, z których korzystają pracownicy.

Można dopisać się do spisu wyborców na ePUAP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Krajowym Biurem Wyborczym przygotowało i udostępniło na platformie ePUAP nową wersję usługi dopisania do spisu wyborców. Usługa umożliwia obywatelom elektroniczne dopisanie się do spisu wyborców w obwodzie wyborczym innym, niż właściwy ze względu na miejsce stałego zamieszkania lub zameldowania na pobyt stały.

RZECZPOSPOLITA

Dwa miliony zamówień Komputronika

Sklep Komputronik.pl, należący do poznańskiego dystrybutora sprzętu IT, zapewnił w I półroczu 16 proc. obrotów grupy.

"Naukowy facebook" prawdę powie

Powstaje serwis społecznościowy, za pomocą którego europejscy naukowcy będą dzielić się swoimi odkryciami.

Nauka szuka wsparcia

Inwestycje w nowe technologie pomogą w przezwyciężeniu kryzysu.

Groupon, nowa era w biznesie czy efemeryda?

Gwałtownie rośnie popularność serwisów oferujących zakupy grupowe w Internecie. Sprzyja temu efekt nowości. Jednak, korzystając z nich, trzeba uważać na sztuczki marketingowe i pamiętać, że np. regulamin Grouponu zawiera klauzule niedozwolone.

Mało witryn dla użytkowników komórek

Tylko niecała jedna czwarta (23,75 proc.) z 10 tys. największych witryn świata ma wersje dla mobilnych użytkowników.

GAZETA PRAWNA

Przepisy hamują innowacje: z ulgi na nowe technologie skorzystało zaledwie 40 przedsiębiorców

Przedsiębiorcy nie mogą w prosty sposób odliczać od podatku wydatków poniesionych na nowe technologie. Z ulgi skorzystało zaledwie 40 z nich.

WYBORCZA.BIZ

Kłody pod nogami gigantów

Nawet najwięksi mają swoje chwile słabości. Czasem przeradzają się one w poważne tarapaty, innym razem zmuszając do działania, porażkę zmieniają w sukces.

Polacy wysłali przez internet 5,5 mln deklaracji podatkowych

Ponad 5,5 mln różnego rodzaju deklaracji wysłali podatnicy fiskusowi przez internet od początku roku. To rekord. A od początku października przez sieć można będzie wysyłać kolejne typy deklaracji podatkowych. Od przyszłego roku jeszcze inne.

PULS BIZNESU

O patenty u nas trudno

Polska jest dopiero na 31. miejscu w rankingu państw z największą liczbą patentów.

NetWorld

Z Windows XP prosto do Windows 8? Gartner odradza

Większość dużych firm wdrożyła Windows 7 lub planuje to zrobić. Jak przestrzega Gartner, przeskok z XP prosto do Windows 8 (z pominięciem "siódemki") wiąże się z ryzykiem problemów ze wsparciem.

Czy Microsoft chce zaszkodzić Linuksowi?

Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że Microsoft zamierza wymusić na producentach komputerów z Windows 8 stosowanie interfejsu UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) z włączoną funkcją secure boot, wielu obserwatorów uznało, że celem firmy jest utrudnienie użytkownikom instalowania alternatywnych systemów operacyjnych. Przedstawiciele Microsoftu natychmiast zdementowali te doniesienia - ale zdaniem jednego z developerów Red Hata, koncern z Redmond gra nieuczciwie.

Cisco:Internet ważny jak jedzenie i woda? Dla niektórych tak.

Ukazała się druga doroczna edycja raportu "Cisco Connected World Technology", który został przeprowadzony w oparciu o ankietę przeprowadzoną w 14 krajach (USA, Kanada, Meksyk, Brazylia, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Rosja, Indie, Chiny, Japonia i Australia) wśród dwóch grup młodych użytkowników internetu.

InternetStandard

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za lipiec 2011

Polskie Badania Internetu (PBI) i Gemius, współpracujące w zakresie realizacji badania "Megapanel PBI/Gemius" - standardu pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Polsce, opublikowały właśnie wyniki za lipiec.

Nowy akcjonariusz Digital Avenue i nowe przejęcia w tym roku

Digital Avenue przeprowadził emisję akcji skierowaną do Marka Kamoli, dotychczasowego akcjonariusza, który w ten sposób zwiększył zaangażowanie do ponad 7%. Marek Kamola jest inwestorem giełdowym, akcjonariuszem m.in. Benefit Systems.