Wtorkowy Przegląd Prasy

Reklamowe wpływy Twittera wzrosną trzykrotnie… Orange może pójść śladem T-Mobile… Nadchodzi koniec taniego internetu. Sieć się zapcha… Numer stacjonarny przeniesiesz w jeden dzień. Będzie nowe prawo… Polska w wyścigu o grafen. Stawką są miliardy złotych… Dobry adres zmienia życie… Z iPhone'em da się pogadać. Z polskim sobie nie radzi…

COMPUTERWORLD

W Polsce powstają Inteligentne Systemy Transportowe

Po latach przygotowań i debat GDDKiA oraz samorządy miast sukcesywnie ogłaszają przetargi na systemy klasy IST. Łączna wartość projektów finansowanych ze środków unijnych przekracza 1,3 mld zł! Tu jednak zderzają się interesy miast, biznesu i... naukowców.

Diagnoza społeczna 2011: skala wykluczenia cyfrowego w Polsce nie maleje

Jednocześnie działania podejmowane w ramach Programów Operacyjnych mają znikome efekty - twierdzą jej autorzy.

Polacy wśród zwycięzców konkursu Intel Challenge Europe 2011

Nagrody za pierwsze i drugie miejsce zostały wręczone zespołom z Danii, Izraela i Polski podczas Europejskiego Forum Nowych Idei przez Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Zwycięzcy z Europy wezmą udział w Intel Global Challenge na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w listopadzie 2011 r.

RZECZPOSPOLITA

Reklamowe wpływy Twittera wzrosną trzykrotnie

Tylko w tym roku zwiększą się w porównaniu z 2010 rokiem z 45 mln dol. do prawie 140 mln dol. To trochę mniej, niż zakładał wcześniej serwis eMarketer.

Orange może pójść śladem T-Mobile

W sobotę Miroslav Rakowski, prezes PTC zapowiedział, że konta wszystkich przedpłaconych kart SIM działających w sieci T-Mobile w Polsce od października będą ważne przez 12 miesięcy. - Po dokonaniu każdej płatności, np. doładowaniu, klient będzie mógł korzystać z karty przez kolejny rok - mówił Rakowski.

GAZETA PRAWNA

Nadchodzi koniec taniego internetu. Sieć się zapcha

W ciągu dwóch, trzech lat popyt na mobilny internet może być tak duży, że sieci T-Mobile, Orange, Plusa i Playa nie wytrzymają obciążenia. Efekt: koniec spadku cen na tym rynku.

WYBORCZA.BIZ

Z iPhone'em da się pogadać. Z polskim sobie nie radzi

Stuknij i dyktuj - zachęca aplikacja Dragon Dictation. A potem to, co usłyszy, próbuje zamienić na tekst.

Polska w wyścigu o grafen. Stawką są miliardy złotych

Warunek - trzeba bezbłędnie wytypować komercyjne wykorzystania grafenu. Pomóc ma w tym "tłum ekspertów".

Numer stacjonarny przeniesiesz w jeden dzień. Będzie nowe prawo

Każdy będzie mógł przenieść numer w jeden dzień i podpisać umowę z operatorem przez internet. To obiecuje nam nowelizacja prawa telekomunikacyjnego przygotowana przez rząd. Problem w tym, że jej dalsze losy nie zależą już od niego.

PULS BIZNESU

Dobry adres zmienia życie

Miał być mały e-sklep, wyszła największa platforma meblarska w polskiej sieci. Giełda czeka.

NetWorld

Szerokopasmowy internet jak prąd, gaz i woda

Konwergentna, szerokopasmowa sieć przyszłości to system IP z wbudowywanymi inteligentnymi funkcjami zarządzania i alokacji pasma oraz zoptymalizowany pod kątem obsługi wideo. Tak właśnie ją zdefiniowano podczas tegorocznego "Broadband World Forum" w Paryżu.

SERT - nowe narzędzie do mierzenia efektywności pracy serwerów

Organizacja SPEC zaprezentowała narzędzie pozwalające mierzyć efektywność pracy serwerów i ich energooszczędność dużo dokładniej niż było to możliwe do tej pory. Pakiet SERT zostanie włączony przez amerykańską agencję rządową EPA do pilotowanego przez nią programu Energy Star for Servers.

Ericsson wraca do świata PC?

Szwedzki koncern Ericsson jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku oferował komputery PC - jednak później sprzedał ten dział fińskiej Nokii. Teraz Ericsson wraca do świata "pecetów" - firma zaprezentowała nową usługę, w ramach której chce oferować klientom komputer jako usługę (podobnie robi koncern Google ze swoimi chromebookami).

InternetStandard

Sklepy internetowe nie ułatwiają nam życia?

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) prezentuje dane na temat problemów z korzystaniem ze sklepów wirtualnych.

Bartłomiej Danek dyrektorem marketingu i sprzedaży w home.pl

Zmiana na tym stanowisku nastąpiła dziś (3 października). Przez ostatnie 7 lat Bartłomiej Danek był związany z polskim oddziałem Microsoft.

Marketing afiliacyjny idzie w stronę social media i mobile

Rynek marketingu afiliacyjnego w Europie wzrośnie w tym roku o 30 proc. Wskazywane przez wydawców główne nowe kierunki rozwoju branży w najbliższym czasie to social media i mobile - wynika z raportu "European Affiliate Marketing Landscape".