Wtorkowy Przegląd Prasy

Kampania Telekomunikacji najskuteczniejsza… Google zamyka swój projekt… E-kapital.pl pomoże z budżetem… Jak przenosimy numer, to do Play… Gazetowy sposób na Internet… Euro2012: Sieć chwilowo niedostępna? "Jesteśmy gotowi"… NFI Midas: Decyzja o emisji w listopadzie…

COMPUTERWORLD

Świat według Watsona

Big Data, inteligentne silniki i wiek informacji totalnej. Nowa epoka będzie należeć do przemysłowych maszyn informacyjnych opartych na zaawansowanych silnikach analitycznych. Czy będą w stanie przewidzieć przyszłość, zachowania ludzi i przedsiębiorstw?

20 000 obywateli ma zaufany profil

4 miesiące temu uruchomiono profil zaufany, który umożliwia korzystanie z platformy ePUAP bez konieczności kupowania podpisu elektronicznego. Od tego czasu założyło go 20 000 obywateli.

Tegorocznym laureatem konkursu o nagrodę im. Witolda Lipskiego został Paweł Parys

Jest on doktorantem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Prace 27-letniego Pawła Parysa dotyczą problemów wyszukiwania, jednego z klasycznych zagadnień algorytmicznych o wielkiej skali zastosowań.

RZECZPOSPOLITA

Kampania Telekomunikacji najskuteczniejsza

Grand Prix tegorocznego konkursu Effie na najefektywniejszą kampanię reklamową otrzymała kampania TP. Jury przyznało też dwie złote statuetki.

Gazetowy sposób na Internet

Ponad jedna czwarta Amerykanów szuka informacji w sieci. Gazety coraz częściej każą za to płacić.

Google zamyka swój projekt

To już postanowione. Internetowy gigant rezygnuje z jednej ze swoich usług, która okazała się niewypałem. Mowa o Google Buzz.

WYBORCZA.BIZ

Euro2012: Sieć chwilowo niedostępna? "Jesteśmy gotowi"

W czasie Euro 2012 do miast-gospodarzy przyjadą miliony kibiców z Polski i zagranicy. Finały potrwają 3 tygodnie. Czy da się w tym czasie zadzwonić z komórki?

Jak przenosimy numer, to do Play. Tak w 70 proc.

Przez pierwsze dziewięć miesięcy tego roku sieć zmieniło 779 tys. numerów komórkowych. Co ciekawe, wakacje były pod tym względem lepsze niż pierwsze dwa kwartały - wynika z szacunków portalu Telepolis.pl.

PARKIET

NFI Midas: Decyzja o emisji w listopadzie

Na poniedziałkowym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu NFI Midas (obradowało od godziny 11 do około 16) stawili się inwestorzy dysponujący w sumie 198,42 mln akcji, czyli około 67 proc. kapitału.

PULS BIZNESU

Innowacje, które zniszczyły biznesy

Postęp technologiczny pędzi jak szalony, po drodze likwidując stare, tworząc tym samym miejsce na nowe rewolucyjne rozwiązania. Prezentujemy listę produktów, które na zawsze zmieniły rynek gadżetów na świecie.

E-kapital.pl pomoże z budżetem

Ruszyła internetowa platforma budżetowania dla małych i średnich firm.

NetWorld

Licencyjny ból głowy

Korzystny zakup oprogramowania to obecnie nie lada wyzwanie. Modele licencjonowania mogą przybierać postać wyjątkowo skomplikowanych i zmiennych zestawów ofert, obwarowanych różnymi ograniczeniami. Zwiększenie liczby rdzeni w procesorach, a także popularyzacja wirtualizacji i przetwarzania w chmurze - przysparzają kolejnych problemów producentom i użytkownikom.

Pierwsze w 100% ekologiczne centrum danych?

Brytyjska firma Verne Global uruchomiła niedawno centrum danych w 100% zasilane z odnawialnych źródeł energii. Ośrodek w islandzkim mieście Keflavik (w dawnej bazie NATO) wykorzystuje do chłodzenia serwerów technikę free cooling i jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Networld.pl w nowej odsłonie

Oddajemy w Wasze ręce nową wersję serwisu Networld.pl