Wtorkowy Przegląd Prasy

Pieniądze z Androida dla Microsoftu… Przelew przyjdzie szybciej. Jest nowa ustawa o usługach płatniczych… PTC twierdzi, że przetarg na częstotliwości 1800 MHz był sprzeczny z prawem… Optymistyczni szefowie innowacyjnych firm… Są chętni na płatne serwisy… UKE potwierdził prawa do częstotliwości… Jeszcze więcej ubrań z sieci…

COMPUTERWORLD

Siedmiu superbohaterów IT

Superbohaterowie IT nie potrafią latać bez samolotu, nie mają rentgena w oczach ani nadzwyczajnej siły, ale wykazują niezwykłe moce, ratując z opresji przedsiębiorstwa. Większość organizacji nie może działać bez przynajmniej jednego gatunku z nich.

UOKiK: Polkomtel może zostać przejęty przez Zygmunta Solorza-Żaka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie przez Spartan Capital Holdings kontroli nad Polkomtelem. Przeprowadzona analiza wykazała, że planowana transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Przypomnijmy, wartość transakcji to 18,1 mld zł!

Pomóż nam w badaniu satysfakcji z pracy w branży IT!

Wypełnij anonimową ankietę w badaniu Computerworld Polska

i opowiedz nam o swojej karierze.

RZECZPOSPOLITA

Optymistyczni szefowie innowacyjnych firm

Ponad połowa szefów firm z sektora technologicznego w Europie Środkowej spodziewa się wzrostu przychodów swoich przedsiębiorstw w ciągu najbliższego roku - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte.

Są chętni na płatne serwisy

Redakcje przyzwyczajają czytelników do płatnych witryn, ale nie zamykają wszystkich treści.

UKE potwierdził prawa do częstotliwości

NFI Midas - spółka, o której się mówi w Warszawie.

Jeszcze więcej ubrań z sieci

Hiszpański Inditex ruszy w tym tygodniu z e-sklepami swoich kolejnych marek Bershka oraz Pull&Bear. Na rynku robi się coraz większy ruch.

Pieniądze z Androida dla Microsoftu

Polityka zawierania porozumień patentowych opłaca się, Microsoft dzięki temu zgarnia część zysków z rynku opanowanego przez system od Google.

GAZETA PRAWNA

PTC twierdzi, że przetarg na częstotliwości 1800 MHz był sprzeczny z prawem

Przetarg na częstotliwości 1800 MHz, które ponownie wygrała spółka CenterNet, był sprzeczny z prawem - uważa Polska Telefonia Cyfrowa. Spółka domaga się, by przetarg został przeprowadzony po raz kolejny.

WYBORCZA.BIZ

Przelew przyjdzie szybciej. Jest nowa ustawa o usługach płatniczych

Bank nie będzie mógł obracać pieniędzmi w nieskończoność. Będzie je musiał zaksięgować na koncie jeszcze tego samego dnia. To efekt wchodzącej w poniedziałek w życie ustawy o usługach płatniczych.

NetWorld

Anti-Bot Check Pointa blokuje aktywność botnetów

Check Point opracował nową technologię wykrywania i zabezpieczania przed atakami przez boty, która - według przedstawicieli producenta - jest największym, przełomowym rozwiązaniem w historii tej firmy.

W pudełku, chmurze lub kontenerze

Integracja platform sprzętowych i oprogramowania to obecnie jeden z najważniejszych trendów, które można zaobserwować w przemyśle IT. Choć ma ona bardzo różne wymiary, to praktycznie wszyscy liczący się producenci sprzętu i oprogramowania prezentują strategie, które można określić jako plany integracji lub konwergencji systemów informatycznych. Znajduje to też odzwierciedlenie w realnej ofercie produktów i rozwiązań.