Wtorkowy Przegląd Prasy

Bank internetowy BGŻ ruszy w listopadzie… Bruksela kwestionuje propozycje UKE ws. cen hurtowych w łączności mobilnej… Bliżej prywatyzacji TK Telekom… ABC Data wchodzi do Estonii i na Łotwę… Laptopy bardziej popularne od tabletów… Kolejni chcą zarobić na internetowym boomie… Bruksela wkroczy w spór Samsunga z Apple'em?... Chińskie firmy przystały na cenzurowanie Internetu…

COMPUTERWORLD

Analiza warunków licencyjnych a strategiczne planowanie IT

Analiza ta powinna także objąć aktualne i przyszłe zapotrzebowanie na produkty danego dostawcy aplikacji IT.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Anonimowi nie zaatakowali Facebooka

Przedstawiciele grupy odcięli się od rozpowszechnianych w mediach informacji o planowanym ataku twierdząc, że było to działanie pojedynczej osoby.

Pięć największych sieci dystrybucji złośliwego oprogramowania

Przedstawiamy pięć największych sieci dystrybucji malware'u pod względem ilości hostów dystrybuujących złośliwe oprogramowanie.

RZECZPOSPOLITA

Kolejni chcą zarobić na internetowym boomie

Tylko w tym roku w Polsce powstało 1,5 tysiąca e-sklepów. Działa ich już niemal 11 tysięcy i pojawiają się kolejne.

Bliżej prywatyzacji TK Telekom

Zarząd i pracownicy doszli do porozumienia w sprawie pakietu gwarancji socjalnych dla załogi firmy - dowiedziała się "Rz".

ABC Data wchodzi do Estonii i na Łotwę

Polski dystrybutor sprzętu IT od grudnia będzie działał we wszystkich krajach nadbałtyckich.

Laptopy bardziej popularne od tabletów

Wciąż nie zanosi się, aby przenośne komputery trafiły do lamusa. Choć obecnie na fali są tablety, to sprzedaż laptopów rośnie i wciąż jest wyższa niż nowinek ostatnich lat.

GAZETA PRAWNA

Bruksela kwestionuje propozycje UKE ws. cen hurtowych w łączności mobilnej

Komisja Europejska zwróciła się do polskiego organu regulacyjnego ds. telekomunikacji (UKE), aby wyrazić swoje poważne wątpliwości co do zgodności z prawem unijnym proponowanego przez UKE uregulowania kwestii stawek za zakańczanie połączeń w sieciach łączności ruchomej.

Chińskie firmy przystały na cenzurowanie Internetu

Chińskie firmy zgodziły się na zwiększenie cenzury zawartości Internetu, w sytuacji gdy władze w Pekinie dążą do wzmocnienia swej kontroli nad siecią.

Bank internetowy BGŻ ruszy w listopadzie

W połowie miesiąca ma zacząć działać bank internetowy, dzięki któremu BGŻ chce powalczyć o nową grupę klientów - wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Startowi przedsięwzięcia będzie towarzyszyć kampania marketingowa. Firma nie ujawnia żadnych szczegółów.

WYBORCZA.BIZ

Bruksela wkroczy w spór Samsunga z Apple'em?

Kolejna odsłona patentowych bitew na rynku smartfonów. Komisja Europejska sprawdzi, czy - pozywając Apple - Samsung nie złamał zasad od lat rządzących rynkiem.

NetWorld

THC-SSL-DoS - niebezpieczne narzędzie?

Aministratorzy serwisów internetowych używających SSL powinni się upewnić czy ich serwery WWW obsługują automatyczną renegocjację sesji SSL. Niemiecka grupa hakerska, znana pod nazwą THC (The Hacker’s Choice), udostępniła niedawno narzędzie THC-SSL-DoS, które może posłużyć do przeprowadzenia skutecznego ataku DoS przy użyciu zwykłego laptopa, wykorzystując rzadko używany, ale powszechnie dostępny mechanizm protokołu SSL - SSL Renegotiation.

IBM: zEnterprise 196 z obsługą Windows już w grudniu

IBM ujawnił kilka miesięcy temu, że pracuje nad rozwiązaniem, dzięki któremu jego systemy obliczeniowe typu mainframe będą współpracować ze środowiskami Windows. Firma informuje obecnie, że premiera takiego systemu będzie mieć miejsce 16. grudnia br. IBM zaprezentuje wtedy system zEnterprise 196 oferujący takie możliwości.

InternetStandard

Kolejny Dzień Darmowej Dostawy 30 listopada

30 listopada odbędzie się po raz drugi zainicjowany w Polsce przez Krzysztofa Bartnika, redaktora naczelnego serwisu eKomercyjnie.pl, Dzień Darmowej Dostawy. Do tegorocznej akcji przyłączyło się już 360 sklepów internetowych, w których tego dnia będziemy mogli złożyć zamówienie bez pokrywania kosztów przesyłki.