Wtorkowy Przegląd Prasy

Warren Buffett przejął akcje IBM za 10,7 mld dolarów… Już niemal wszystkie zgłoszenia działalności gospodarczej przez internet… 83 proc. internautów robi zakupy w internecie… Google myśli o budowie fabryki samochodów… Zielone światło dla zamiany Polski B w e-Polskę… Telekomy więcej inwestują… W Internecie nie ma nic za darmo… Nietrafione kampanie w serwisach internetowych… Telefonia Dialog sprzedaje pizzę…

COMPUTERWORLD

Profilowanie tylko po powiadomieniu

Z dr. Wojciechem Rafałem Wiewiórowskim, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, rozmawiamy o prawnych aspektach profilowania klientów i integracji danych.

Oracle Solaris 11 ujrzał światło dzienne

Oracle dostosowuje swój system Solaris 11 pod kątem obsługi cloud computing. Wprowadzono obsługę pakietów oprogramowania oraz wirtualizację sieci.

Polscy studenci najlepsi w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Wczoraj (13 listopada br.) w Pradze zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC 2011). Mistrzami Europy Środkowej zostali studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Gartner: Firmy będą więcej inwestować w bezpieczeństwo IT

Zdaniem analityków firmy Gartner w 2015 roku wartość globalnych wydatków na rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa informatycznego wyniesie niemal 50 mld USD. To o 40 proc. więcej niż obecnie. Szczególną popularnością cieszyć mają się aplikacje dla małych i średnich firm oraz rozwiązania dostępne w modelu cloud.

RZECZPOSPOLITA

Zielone światło dla zamiany Polski B w e-Polskę

Komisja Europejska zgodziła się na budowę sieci szybkiego Internetu w Polsce wschodniej. Obejmie ona swym zasięgiem 8 mln mieszkańców i 300 tys. przedsiębiorców.

Telekomy więcej inwestują

Branża wyda w tym roku 6,46 mld złotych, w przyszłym nawet 7 mld złotych.

Nietrafione kampanie w serwisach internetowych

W Polsce ponad połowa internautów (51 proc.) niechętnie podchodzi do wszelkich działań promujących marki w serwisach społecznościowych.

W Internecie nie ma nic za darmo

Rozmowa z Alainem Heureux, prezesem IAB Europe , organizacji zrzeszającej firmy działające w sieci na naszym kontynencie.

GAZETA PRAWNA

Warren Buffett przejął akcje IBM za 10,7 mld dolarów

Fundusz Berkshire Hathaway należący do miliardera Warrena Buffeta, trzeciego najbogatszego człowieka na świecie, przejął 5,3 proc. udziałów w koncernie International Business Machines, który jest największym na świecie dostawcą usług komputerowych.

Już niemal wszystkie zgłoszenia działalności gospodarczej przez internet

W kilka miesięcy po uruchomieniu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), niemal wszystkie zgłoszenia działalności gospodarczej są składane przez internet - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele ministerstwa gospodarki.

WYBORCZA.BIZ

83 proc. internautów robi zakupy w internecie

E-handel, to ciągle żyła złota, bo my coraz częściej kupujemy w sieci, wynika z badań Rzetelnej Firmy. Aż 83 proc. ludzi korzystających z internetu na co dzień, dokonało zakupu w e-sklepie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

PULS BIZNESU

Telefonia Dialog sprzedaje… pizzę

Producenci telewizorów i telekomy pozazdrościły kablówkom i platformom satelitarnym kanapowego lenia. Chcą go mieć dla siebie.

Google myśli o budowie fabryki samochodów

Google rozważa produkcję bezzałogowych samochodów w USA - informuje The New York Times.

NetWorld

Oracle: integracja receptą na sukces

Jesień to dla Oracle czas, w którym wprowadza najwięcej nowych produktów i rozwiązań prezentując je podczas październikowej konferencji Open World w San Francisco. W tym roku liczba nowości była wyjątkowo duża.

Duqu powstawał latami?

Zdaniem specjalistów z firmy Kaspersky Lab, autorzy osławionego programu szpiegowskiego Duqu mogli pracować nad jego kodem nawet ponad cztery lata (wskazują na to daty kompilacji poszczególnych komponentów Duqu). Firma obublikowała właśnie nową analizę kodu "szkodnika".

CIO

Wojna o talenty - czy popyt przewyższa podaż utalentowanych pracowników IT na rynku pracy

Branżę IT cechuje wysoka dynamika zatrudnienia. Wyniki cyklicznego badania Antal Global Snaphot pokazują, że ponad połowa pracodawców stale deklarowała zatrudnianie specjalistów IT w bieżącym roku, natomiast niewielu przedsiębiorców deklarowało plany zwalniania przedstawicieli tej grupy zawodowej. W związku z tym, możemy przypuszczać, że specjaliści i menedżerowie IT nie mają i nie będą mieli problemu ze znalezieniem zatrudnienia.

InternetStandard

Steve Jobs - nazwisko, które przez ostatni rok najczęściej pojawiało się w mediach.

W 2011 roku w mediach królował twórca potęgi Apple Steve Jobs, który wyprzedził nawet Osamę Bin Ladena.