Wtorkowy Przegląd Prasy

Rosyjscy hakerzy zaatakowali USA… Facebook wyprzedził NK… Kolejny gracz na rynku zakupów grupowych… Komisja Europejska i Play kontra grupa Solorza-Żaka… Polkomtel wyemituje obligacje za niemal 4 miliardy złotych… Totalizator zmienia system i wprowadza nowe gry i internet… Arabski bank kupił system made in Poland… Cybernetyczna rewolucja w hodowli krów…

COMPUTERWORLD

Poza budżetem i harmonogramem

80% polskich firm przyznaje, że ich projekty informatyczne przekraczają założenia budżetowe i terminowe. Wynika to z faktu, że niewielki odsetek przedsiębiorstw prawidłowo zarządza procesami rozwoju systemów IT.

Premier określił kompetencje Ministra Cyfryzacji

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało treść rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, powołanego w ubiegłym tygodniu. Minister Boni będzie kierował działami administracji rządowej tj. administracja publiczna, informatyzacja, łączność i wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne.

Pięć razy więcej wirusów na Androida

Od lipca bieżącego roku ilość złośliwego oprogramowania kierowanego przeciw platformie Google Android zwiększyła się pięciokrotnie.

RZECZPOSPOLITA

Facebook wyprzedził NK

Dominacja Facebooka w Polsce stała się faktem. We wrześniu portal wyprzedził NK.pl stając się najpopularniejszym serwisem społecznościowym w kraju.

Komisja Europejska i Play kontra grupa Solorza-Żaka

Władze w Brukseli oraz polski operator uznają za zbyt wysokie hurtowe opłaty pobierane przez Aero 2, spółkę z grupy polskiego miliardera.

Telekomy: brak ulgi niegroźny

Dostawcy internetu uważają, że mimo zniesienia ulgi ich rynek nie zwolni tempa wzrostu.

Polkomtel wyemituje obligacje za niemal 4 miliardy złotych

Operator sieci Plus przygotowuje się do emisji obligacji o wartości 900 mln euro - podały agencje Bloomberg i Dow Jones.

GAZETA PRAWNA

Telewizja internetowa: wszędzie tam, gdzie widz

TVN, Polsat, TVP coraz odważniej eksperymentują z dystrybucją swoich programów przez internet.

Kolejny gracz na rynku zakupów grupowych

Jak wynika z ustaleń "DGP", serwis zakupów grupowych właściciela Panoramy Firm ma się pojawić na polskim rynku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2012 roku. W Szwecji serwis spółki działa pod marką Eniro Deals, w Polsce nazwa nie została jeszcze wybrana.

Totalizator zmienia system i wprowadza nowe gry i internet

Od grudnia Totalizator Sportowy zmienia system informatyczny. Zmniejszy koszty działalności, zaoferuje nowe gry i wejdzie z nimi do internetu.

WYBORCZA.BIZ

Pakistański indeks słów zakazanych

"Taxi" , "idiota" , "mocniej" , "Jezus Chrystus" - to przykłady słów, których pakistańskie władze chcą zakazać w prywatnych smsach. Licząca 1,7 tys. wyrażeń lista ma zapobiec moralnemu upadkowi Pakistańczyków.

PULS BIZNESU

Arabski bank kupił system made in Poland

Lubelska firma eLeader zdobyła prestiżowy kontrakt u arabskiego odpowiednika PKO BP.

Cybernetyczna rewolucja w hodowli krów

iCow, aplikacja stworzona przez kenijskiego farmera, ma ułatwić życie osobom trudniącym się pracami hodowlanymi - informuje The Christian Science Monitor.

Rosyjscy hakerzy zaatakowali USA

Agenci FBI ujawnili, że prowadzą śledztwo w sprawie domniemanego ataku cybernetycznego, na skutek którego pompy wodne w miejscowości Springfield zostały zamknięte - informuje Reuters.

Bywalec

Pierwszy wiceminister u Boniego

Z tego, co słyszeliśmy ma nim zostać Piotr Kołodziejczyk, dotychczasowy podsekretarz stanu w MSWiA nadzorujący informatyzację, w tym Centrum Projektów Informatycznych. Oficjalnie ma zostać mianowany w ciągu kilku tygodni.

NetWorld

IPv6 w pytaniach i odpowiedziach

Kto pyta, nie błądzi. Pomimo tego czasem wstydzimy się zadać najprostsze pytania. Nadchodzi jednak pora, że trzeba zapytać o IPv6. Bo choć nikt specjalnie się nie spieszy z wdrażaniem nowego protokołu, to operacja ta jest nieuchronna.

Włoski matematyk rzuci wyzwanie Google?

Massimo Marchiori - włoski naukowiec, który uczestniczył w pracach nad algorytmem wyszukiwania wykorzystywanym przez Google - zamierza uruchomić własną wyszukiwarkę internetową. Nowy serwis ma wystartować jeszcze w tym roku.