Wtorkowy Przegląd Prasy

IPO Facebooka w II kwartale 2012 roku… Play skorzysta z roamingu Orange… Nokia rośnie w siłę… Asus wraca do produkcji telefonów… LTE w całej grupie Solorza-Żaka… Rozpędzony rynek audiobooków… Prawdziwe pieniądze na wirtualne e-zbroje… Klienci Apple najwierniejsi marce… Smartfony od projektantów mody… W kawiarniach zapłacisz za pomocą aplikacji…

COMPUTERWORLD

Analityka wychodzi poza firmę

Możliwość analizowania informacji z otoczenia biznesowego firmy otwiera drogę do nowych sposobów optymalizacji kosztów i podnoszenia efektywności łańcuchów zależności biznesowych. Jakie dane są szczególnie cenne?

X EMC Forum z systemami składowania danych Isilon i Greenplum

Na tegorocznej konferencji poruszano zagadnienia związane z przetwarzaniem i składowaniem dużej ilości danych. Jednym z problemów firm z tym związanych jest ciągły wzrost ilości niestrukturyzowanej informacji, przechowywanej w plikach.

RZECZPOSPOLITA

Asus wraca do produkcji telefonów

Choć kilka lat temu wycofał się z rynku telefonów i skupił na komputerach, w przyszłym roku tajwański koncern wprowadzi na rynek PadPhone'a. Nie będzie to typowy telefon, ale połączenie tabletu ze smartfonem. - Na rynek wprowadzimy go prawdopodobnie na przełomie I i II kwartału 2012 r. - mówi "Rz" Cecilia Huang Fu, dyrektor marketingu Asusa.

LTE w całej grupie Solorza-Żaka. Ceny w górę

Ultraszybki Internet w nowoczesnej technologii będzie można kupić także w Plusie. W Cyfrowym Polsacie podrożał.

Smartfony od projektantów mody

Dyktatorzy mody zwęszyli interes w smartfonach. Na rynek wchodzi pięć nowych modeli stworzonych przez wielkich projektantów.

Rozpędzony rynek audiobooków

Zdaniem branży dziś jest wart rocznie ok. 20 mln zł, ale rośnie w szybkim tempie i w 2016 roku może być wart już dziesięć razy więcej.

Play skorzysta z roamingu Orange

W ciągu najbliższych kilku tygodni klienci Play zyskają dostęp do sieci Orange w przypadku braku zasięgu sieci własnej, szczególnie na terenach słabiej zaludnionych.

GAZETA PRAWNA

Onet zagra razem z Sony Music. W sieci pojawi się kilkadziesiąt tysięcy damowych teledysków

Największy polski portal zaostrza walkę o rynek muzycznych klipów w sieci. W ciągu siedmiu miesięcy chce zwiększyć liczbę dostępnych za darmo teledysków z obecnych 12 tys. nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Prawdziwe pieniądze na wirtualne e-zbroje

Co czwarty polski internauta płaci za granie w sieci. A spośród nich jeden na pięciu tak wciąga się w rozrywkę, że decyduje się inwestować pieniądze w kupowanie swoim postaciom dodatkowych umiejętności czy gadżetów. - To już jedno z głównych źródeł zarobków polskiej branży gier - wynika z raportu "Rynek elektronicznej rozrywki w Polsce".

PULS BIZNESU

W kawiarniach zapłacisz za pomocą aplikacji

Starbucks jako pierwsza sieć kawiarni umożliwi klientom nowy model płacenia za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

Klienci Apple najwierniejsi marce

Apple ma najwierniejsze grono użytkowników. Wierność popularnemu "jabłuszku" obiecuje 84 proc. klientów koncernu z Cupertino.

IPO Facebooka w II kwartale 2012 roku

Właściciel najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego planuje pierwotną ofertę publiczną na drugi kwartał 2012 roku, informuje "The Wall Street Journal" powołując się na osoby zbliżone do sprawy.

Nokia rośnie w siłę

Nokia, fiński koncern produkujący urządzenia mobilne, prognozuje, że do końca 2011 r. sprzeda 2 mln egzemplarzy nowych smartfonów Lumia.

NetWorld

Smartfony podatne na ataki

Specjaliści firmy Bit9 twierdzą, że ponad połowa smartfonów obecnych na rynku, bazujących na popularnej platformie Google Android zawiera nieaktualne, wysoce niebezpieczne wersje systemu operacyjnego. Wśród urządzeń o podwyższonym ryzyku eksperci wymieniają tak znane modele, jak Samsung Galaxy Mini, HTC Desire, Sony Ericsson Xperia X10, Sanyo Zio i HTC Wildfire.

Apache - luka w reverse proxy pozwala na nieautoryzowany dostęp

W zabezpieczeniach popularnego serwera HTTP Apache znaleziono lukę, umożliwiającą nieautoryzowanemu użytkownikowi uzyskanie dostępu do wewnętrznych zasobów.

InternetStandard

Nowy standard reklamy display

Znajdujące się w fazie przejściowej standardy i zalecenia dla reklamy display, stworzone przez grupę roboczą Brand Advertising Online w ramach IAB Polska zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2012r. Nowy standard wprowadza regulacje w zakresie wagi i rozmiarów kreacji oraz sposobu jej wyświetlania na stronach.