Wtorkowy Przegląd Prasy

Komputronik zwiększa sprzedaż… Samsung wygrał z Apple w USA… Cztery sieci komórkowe jednym głosem… Zynga, producent gry Farmville wchodzi na giełdę… Umowa Firefoksa z Google'em wygasła… Google otworzyło Androidland… Facebook zatrudni tysiące osób…

COMPUTERWORLD

Europa przyspiesza porządki

Komisja Europejska przypomniała sobie, że prowadzi 278 postępowań przeciwko 27 państwom członkowskim, które źle wdrożyły lub opóźniają się z wdrożeniem prawa unijnego.

SAP za 3,4 mld USD kupuje dostawcę usług cloud computing

Amerykański oddział SAP zapłacił tę kwotę w gotówce za firmę SuccessFactors - producenta systemu do zarządzania zasobami ludzkimi (HR) oferowanymi w modelu cloud computing.

CBA od piątku sprawdza Centrum Projektów Informatycznych

Od piątku Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, na co i jak wydawało pieniądze CPI MSWiA. Kontrola CBA to skutek afery i aresztowania pod zarzutami korupcji i prania brudnych pieniędzy pod koniec października Andrzeja M., byłego dyrektora CPI.

Każdy kto ma komputer zapłaci abonament RTV

KRRiT przygotował projekty nowelizacji ustawy medialnej. Rada chce żeby każdy kto ma w mieszkaniu komputer płacił abonament radiowo-telewizyjny. Obowiązek ten będzie dotyczył także tych którzy mają w mieszkaniu energię elektryczną, radio i tv.

RZECZPOSPOLITA

Rewolucja w e-muzyce

Polski Internet czeka zalew nowych platform z cyfrową muzyką.

Komputronik zwiększa sprzedaż

Poznański dystrybutor deklaruje, że ma 9-proc. udział w rynku sprzedaży komputerów i jest liderem tego segmentu w Polsce.

Samsung wygrał z Apple w USA

Do tej pory to Samsung otrzymywał ciosy w toczącej się w 10 krajach wojnie patentowej. Tym razem sąd amerykański oddalił zarzuty Apple’a.

Cztery sieci komórkowe jednym głosem

P4, operator sieci Play odwoła się od decyzji UOKiK, który 23 listopada nałożył 113 mln zł kary na cztery sieci komórkowe stwierdzając, że utworzyły kartel.

GAZETA PRAWNA

Zynga, producent gry Farmville wchodzi na giełdę

Producent gier komputerowych Zynga, który zasłynął projektem Farmville dostępnym na Facebooku, ogłosił plany wejścia na giełdę.

WYBORCZA.BIZ

Cyfrowa szkolna wyprawka na próbę

Za 50 mln zł rząd chce testować program "Cyfrowa szkoła". Mają być komputery dla uczniów, rzutniki do klas, laptopy dla nauczycieli. Na razie tylko na próbę.

Co dalej z Firefoksem? Umowa z Google'em wygasła

W zeszłym tygodniu Firefox dał się wyprzedzić przeglądarce Chrome, stworzonej przez Google'a. Teraz nie wiadomo, czy Google przedłuży z fundacją Mozilla umowę, która zapewnia twórcom Firefoksa ok. 85 proc. przychodów.

PULS BIZNESU

Facebook zatrudni tysiące osób

Największy portal społecznościowy świata zapewnia, że jego przychody rosną i chce zatrudnić w przyszłym roku tysiące nowych pracowników.

Google otworzyło Androidland

Google, potentat technologiczny, otworzył pierwszy w świecie sklep, którego motywem przewodnim jest system operacyjny Android - informuje Google.

NetWorld

SingleCloud w ofercie Huawei

Huawei Technologies wprowadza zintegrowaną sprzętowo-programową platformę SingleCloud, która po wdrożeniu własnych aplikacji ma umożliwić operatorom telekomunikacyjnym łatwe i szybkie wdrożenie systemu przetwarzania w chmurze.

Nadchodzi gigabitowy WLAN

Pierwsze urządzenia pracujące w oczekującym na zatwierdzenie standardzie IEEE 802.11ac mają pojawić się na rynku w drugiej połowie 2012 roku. Z zalet nowej technologii skorzystają zarówno odbiorcy indywidualni, jak i korporacje potrzebujące szerokiego pasma do obsługi wzmożonego ruchu sieciowego.

CIO

Konkurs CIO Roku 2011: szukamy gwiazd

Zapraszamy do udziału, do czerpania radości z uczestniczenia i zwyciężania w prestiżowym konkursie środowiska CIO!