Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia i Play typowane do sprzedaży w 2012 roku… Sieć na Dolnym Śląsku pochłonie 148,9 mln zł… Google ujawnia zdjęcia tajnych baz USA… Tylko jedna piąta polskich przedsiębiorców wskazuje innowacyjność jako czynnik zwiększający konkurencyjność… Hewlett-Packard dalej myśli o produkcji tabletów… Qumak-Sekom wejdzie w przyszły rok z portfelem zamówień wartym co najmniej 238 mln zł… Kolejna porażka Apple…

COMPUTERWORLD

Awantura o platformę Itanium

Sądowa batalia, w której HP oskarża Oracle, że wbrew umowom zaprzestaje rozwoju oprogramowania na serwery z procesorami Itanium, może ciągnąć się latami. HP twierdzi, że Oracle faworyzuje własne serwery pod marką Sun. Oracle odpowiada kontroskarżeniem: gdyby nie porozumienie HP i Intela platforma Itanium i tak by padła.

Biznesowa Osobistość Roku 2011: Buffett pokonał szefa Amazona

W ostatniej rundzie głosowania czytelników magazynu "Fortune" na Biznesową Osobistość Roku 2011 prezes funduszu Berkshire Hathaway pokonał Jeffa Bezosa, szefa internetowej księgarni Amazon. We wcześniejszych rundach odpadli też prezesi innych znanych firm informatycznych.

Ostatnie dni na zgłoszenie pomysłu na aplikację dla Windows Azure i Windows Phone w programie Microsoftu

Organizator drugiej edycji międzynarodowego programu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces" czeka na zgłoszenia tylko do końca grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Netia i Play typowane do sprzedaży w 2012 roku

Rekordową kwotę 25,5 mld zł pochłonęły w mijającym 2011 roku fuzje i przejęcia w polskiej telekomunikacji. Zdaniem uczestników rynku: prezesów i doradców nadchodzący 2012 r. będzie nadal gorący, choć wyniku tegorocznego pobić się nie uda.

Sieć na Dolnym Śląsku pochłonie 148,9 mln zł

Blisko 149 mln zł może kosztować realizacja projektu "Zaprojektowanie i wykonanie regionalnej sieci szerokopasmowej województwa dolnośląskiego".

Innowatorzy mają głos

Tylko jedna piąta polskich przedsiębiorców wskazuje innowacyjność jako czynnik zwiększający konkurencyjność.

GAZETA PRAWNA

Hewlett-Packard dalej myśli o produkcji tabletów

Hewlett-Packard może wyrzucić TouchPad do śmietnika nowych technologii, ale firma najwyraźniej nie rezygnuje z idei produkcji tabletu napędzanego przez system operacyjny webOS.

PARKIET

Qumak-Sekom: wyniki się poprawią

Spółka wejdzie w przyszły rok z portfelem zamówień wartym co najmniej 238 mln zł. Rok temu było mniej niż 170 mln zł.

PULS BIZNESU

Kolejna porażka Apple

Po tym jak australijski sąd zezwolił na sprzedaż tabletów będącego w sporze z Apple Samsunga. Teraz kolejna sprawa, w której stroną jest Apple zostaje rozstrzygnięta na niekorzyść koncernu z Cupertino.

Google ujawnia zdjęcia tajnych baz USA

Zdjęcia satelitarne wykonane przez Google mogą pokazywać ściśle tajny program wojskowy prowadzony przez rząd USA.

NetWorld

Windows 8 w firmie? Nie warto się spieszyć.

W korporacjach, w których wciąż używany jest system operacyjny MS Windows XP rośnie pokusa pominięcia w procesie migracji dwóch, pośrednich "okienek" koncernu z Redmond (Vista, Windows 7) i skoncentrowania się na najnowszym Windows 8. Tak znacząca zmiana może przyczynić się jednak do powstania licznych problemów, dlatego powinna ją poprzedzać staranna analiza własnych potrzeb, zasobów, stopnia kompatybilności aplikacji i odpowiedniego przeszkolenia pracowników.

Trend Micro - usługa cloud storage

SafeSync for Business to przeznaczona dla małych i średnich firm wersja wprowadzonej wcześniej przez Trend Micro usługi przechowywania danych w chmurze.

CIO

Konkurs CIO Roku 2011: rekomendacje (2)

Rozmowa z Dariuszem Stolarczykiem, COO i Dyrektorem ds. Operacji i Łańcucha Dostaw w Grupie EM&F. W 2010 r. pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. operacji, IT oraz łańcucha dostaw w Grupie EM&F, w konkursie CIO Roku 2010 zajął 2. miejsce.

II Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

Rozpoczęła się rejestracja na II Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG, który odbędzie się 10 stycznia 2012 roku w Warszawie.

Internet Standard

Druga edycja Akcji Bezpieczny e-sklep

Konkurs Bezpieczny e-sklep 2012, to szansa na wyróżnienie najbardziej rzetelnych i wiarygodnych sklepów internetowych. Udział w konkursie jest bezpłatny a kandydatów można zgłaszać do 31 stycznia 2012 r.

***promocja***

Już jutro bezpłatne e-seminarium: Zarządzanie cyklem życia wymagań

Lepsze wyniki dzięki najlepszym praktykom w zarządzaniu wymaganiami.

Zobacz co można osiągnąć dzięki narzędziom IBM Rational

zarejestruj się: http://p1.idg.pl/r/a7047