Wtorkowy Przegląd Prasy

Superprzetarg na częstotliwości 1800 MHz budzi duże emocje… Kancelaria Sejmu kupuje 500 iPadów… Bilans Streżyńskiej… Jack Dorsey, twórca Twittera, chce teraz zrewolucjonizować zakupy przez internet… E-booki łatwo nie mają… 60 sekund z życia internetu… Aresztowany za umieszczenie utworu w internecie…

COMPUTERWORLD

Bilans Streżyńskiej: sukcesy i porażki w walce o liberalizację rynku

Dzień przed Wigilią Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji poinformował Annę Streżyńska, że premier zdecydował o jej odwołaniu ze stanowiska prezesa UKE. Nastąpi ono w styczniu 2012 roku. W oficjalnym komunikacie ministerstwa nie ma słowa o przyczynie odwołania.

Kancelaria Sejmu kupuje 500 iPadów

Kancelaria Sejmu kupiła dla posłów 500 iPadów z dodatkowymi aplikacjami. Uruchomi też własną aplikację wspomagającą pracę posłów. Według Piotra Żelakiewicza, dyrektora do spraw rozwoju w firmie iSource, która jest polskim dystrybutorem sprzętu Apple, wartość przetargu przekracza 1,5 mln zł.

RZECZPOSPOLITA

Gwarantowana cisza nocna załodze Volkswagena

Dyrekcja Volkswagena osiągnęła porozumienie z przedstawicielami załogi i potężnym związkiem IG Metall o ciszy nocnej w łączności z pracownikami.

GAZETA PRAWNA

Jack Dorsey, twórca Twittera, chce teraz zrewolucjonizować zakupy przez internet

Legendarny twórca Twittera Jack Dorsey z powodzeniem buduje kolejną firmę, która jest na najlepszej drodze do zrewolucjonizowania zakupów w internecie.

WYBORCZA.BIZ

E-booki łatwo nie mają. Czy Polacy przerzucą się na elektroniczne książki?

Biografia Steve'a Jobsa za 55 zł w papierze czy za 30 zł w e-booku? Jeśli jesteś posiadaczem smartfona, komputera lub czytnika do książek - możesz wybrać.

PULS BIZNESU

UKE widzi tańszy internet

Superprzetarg na częstotliwości 1800 MHz budzi duże emocje. To dobra wiadomość dla budżetu, bo operatorzy mogą windować ceny.

Aresztowany za umieszczenie utworu w internecie

Hiszpańska policja aresztowała mężczyznę, którego oskarża się o umieszczenie w internecie utwory Madonny, zanim został on oficjalnie wprowadzony do sprzedaży.

60 sekund z życia internetu

Niesamowite rzeczy dzieją się w internecie w ciągu jednej minuty. W ciągu 60 sekund m.in. aktualizacji zostaje poddanych 695 tys. statusów na Facebooku i 600 nowych wideo umieszczonych zostaje w YouTube.

NetWorld

Luka w oprogramowaniu SIMATIC SCADA

Billy Rios (ekspert do spraw bezpieczeństwa pracujący w Google) podał do publicznej wiadomości informację o wykryciu luki w oprogramowaniu SIMATIC (Siemens) po tym jak niedawno Siemens oświadczył, że żadnej luki nie ma. Oprogramowanie zarządza systemami automatyki przemysłowej produkowanymi przez tę firmę.

Nowe modele przełączników Edge-Core

Na polskim rynku pojawiły się nowe modele zarządzalnych przełączników firmy Edge-Core - 24-portowy EE-1220 oraz 48-portowy EE 1648.