Wtorkowy Przegląd Prasy

Hakerzy umieszczą satelitę w kosmosie… Chiny uruchomiły własny system nawigacji satelitarnej… 21 mln zł kary dla T-Mobile za loterię Ery… Problemy Facebooka z przeglądarką Windows… W Polsce zacznie działać System Rozliczeń Płatności Natychmiastowych… Chiny otworzyły kanał telewizyjny w formacie 3D… Rozwód CD Projektu z THQ obciąży wyniki 2011 roku… Rupert Murdoch na twitterze…

COMPUTERWORLD

Wirtualizacja w polskich firmach

Technologia wirtualizacji często jest traktowana jako pierwszy krok w kierunku cloud computing. Przede wszystkim jednak to najważniejsze rozwiązanie usprawniające funkcjonowanie firmowego IT.

W Polsce zacznie działać System Rozliczeń Płatności Natychmiastowych

Krajowa Izba Rozliczeniowa otrzymała 28 grudnia 2011 r. zgodę Narodowego Banku Polskiego na wprowadzenie tego rozwiązania. W lutym ruszają pierwsze testy. Pierwsi klienci mają skorzystać z tej usługi w II kwartale 2012 r.

Chiny uruchomiły własny system nawigacji satelitarnej

Pod koniec 2011 roku oficjalnie uruchomiony został chiński system lokalizacji satelitarnej BeiDou-2 znany również pod nazwą Compass. Usługi lokalizacyjne bazujące na chińskich satelitach są obecnie dostępne tylko na terytorium Chin i kilku sąsiednich krajów, za kilka lat mają ich zasięg ma jednak objąć całą kulę ziemską.

RZECZPOSPOLITA

Bransoleta przypilnuje też pseudokibica

Osoby ukarane zakazami stadionowymi mogą zostać objęte systemem dozoru elektronicznego. Podczas meczów będą siedzieć w domu.

21 mln zł kary dla T-Mobile za loterię Ery

Kilkaset skarg złożyli konsumenci w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Polską Telefonię Cyfrową dotyczącej zorganizowanej przez operatora sieci T-Mobile loterii "Czy stałeś się dzisiaj milionerem".

Rozwód CD Projektu z THQ obciąży wyniki 2011 roku

Giełdowy producent gier komputerowych, zgodnie z wyrokiem sądu w Lyonie, podpisał umowę z Namco Bandai na wydanie "Wiedźmina 2" na konsolę Xbox 360.

PULS BIZNESU

Intranet to narzędzie

Wiele firm teraz decyduje się na intranet, a te, które go mają, chcą go usprawnić. Powód? Oszczędności i usprawnienia pracy.

Rupert Murdoch na twitterze

Gigant mediów, Rupert Murdoch, rozpoczął rok od otworzenia swojego konta na serwisie Twitter.

Problemy Facebooka z przeglądarką Windows

Timeline, nowy design portalu społecznościowego Facebook, nie jest kompatybilny z Internet Explorer 7, przeglądarką internetową Windowsa.

Hakerzy umieszczą satelitę w kosmosie

Hakerzy komputerowi planują umieszczenie na orbicie okołoziemskiej satelity, dzięki któremu cenzura internetu stanie się niemal niemożliwa.

Chiny otworzyły kanał telewizyjny w formacie 3D

Chińczycy otworzyli pierwszy kanał telewizyjny nadający programy w formacie 3D.

NETWORLD

Sieci GPON w praktyce

Technologia GPON wydaje się dobrym wyborem przy budowie infrastruktury sieci dostępowej, która ma zapewniać bardzo szybkie łącza oraz - uwzględniając nowe standardy przekazów wideo - musi sprostać zwiększonym wymaganiom przy udostępnianiu HDTV. Pojawiają się jej pierwsze wdrożenia w Polsce.

Pięć technologii open source na rok 2012

O tym, że oprogramowanie tworzone w modelu open source może śmiało konkurować z produktami o zamkniętym kodzie, wiadomo nie od dziś - dobitnie potwierdzają to sukcesy Linuksa, Apache, Pearla, Firefoksa czy GIMP. Ale open-source nie kończy się na "starych wyjadaczach" - rozwiązaniach i technologiach, które są znane i rozwijane od lat. Rynek jest pełen młodych, ambitnych graczy, którzy wkrótce mogą zadziwić nas swoimi osiągnięciami. Przedstawiamy pięć projektów, o których w przyszłym roku powinno być głośno.

Microsoft łata poważną lukę w ASP.NET

Koncern z Redmond udostępnił niezapowiedzianą poprawkę, usuwającą poważny błąd z platformy ASP.NET. Luka umożliwiała przeprowadzenie skutecznego ataku DoS na serwer za pomocą... kilku plików o rozmiarze nie przekraczającym 100 kb.

Internet Standard

Merlin.pl: Wałęsa, Adele i gry planszowe świątecznymi hitami

Internauci nie przestraszyli się zapowiedzi kryzysu i chętnie wydawali pieniądze na prezenty świąteczne. W te święta sklep Merlin.pl wysłał około 200 tysięcy paczek, a w nich blisko 600 tysięcy towarów do 132 tysięcy klientów. Ponadto większym zainteresowaniem niż w ubiegłym roku cieszyły się nowości, a nie produkty przecenione.

Adam Dyba, IDMnet: hity 2011r., na które warto zwrócić uwagę w 2012r.

Podczas konferencji Entertainment Standard 2011 Adam Dyba dokonał podsumowania hitów cyfrowej rozrywki w 2011 roku i przedstawił swoje prognozy hitów na 2012 rok.

Piotr Kowalczyk, IAB Polska: Euro 2012 uchroni nas przed kryzysem

Czy kreatywne kampanie związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej uchronią branżę internetową przed skutkami spowolnienia gospodarczego? Jaki jest największy sukces branży w kończącym się roku? Jaki trend zawiódł? Jakie są plany IAB na nadchodzący rok? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w wywiadzie z Piotrem Kowalczykiem, prezesem IAB Polska.