Wtorkowy Przegląd Prasy

Dyrektorskie stołki w Plusie pod nóż… Iran stworzy własny internet… Koniec fuzji i przejęć z branży IT… Play może przyspieszyć albo pójdzie pod młotek… Boom na cyfrową muzykę… Już wkrótce prezentacja telewizorów Apple… Największa w Europie strefa darmowego Wi-Fi powstanie w Londynie…

COMPUTERWORLD

Powstał Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji

Powołany przez Premiera Komitet ma inicjować, opiniować i koordynować między resortami wszystkie prace dotyczące informatyzacji kraju, w tym mi.in. informatyzacji administracji publicznej, rozwoju społeczeństwa informacyjnego, sieci szerokopasmowych, edukacji, ochrony zdrowia, łączności, polityki audiowizualnej i współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemem Informacyjnym. Będzie również nadzorował przygotowania do wdrażania Europejskiej Agendy Cyfrowej oraz realizację Planu Informatyzacji Państwa.

CES2012: Ruszają największe targi elektroniki użytkowej

Już dzisiaj rozpoczyna się tegoroczna edycja największych targów elektroniki użytkowej na świecie. Chociaż z udziału w targach stopniowo rezygnują giganci branży IT, to nadal towarzyszy im prezentacja wielu nowych urządzeń. Jakie nowości przyniesie Consumer Electronics Show 2012?

Polskie stoisko na CeBIT 2012, tym razem w odcieniach zieleni

Zieleń ma - jak mówią projektanci - lepiej pasować do tegorocznego hasła przewodniego "Poland land of opportunities". Zapraszamy do oglądania projektu, który został wysłany do zaopiniowania przedstawicielom branży IT.

RZECZPOSPOLITA

Boom na cyfrową muzykę

W USA w ubiegłym roku po raz pierwszy od 2004 roku udało się sprzedać więcej albumów z muzyką niż rok wcześniej. Ale tylko dzięki sprzedaży muzycznych plików.

Dyrektorskie stołki w Plusie pod nóż

Choć Zygmunt Solorz-Żak, nowy właściciel Polkomtela, operatora sieci Plus deklaruje, że restrukturyzacja firmy to nie tylko zwolnienia, cięcia zatrudnienia w telekomie - bo dotyczą żywych ludzi - nie schodzą z łamów mediów.

GAZETA PRAWNA

Play może przyspieszyć albo pójdzie pod młotek

UKE, który chce, by Play dostał część częstotliwości w paśmie 1800 Mhz, mocno uderzy w Orange, T-Mobile i Plusa. Telekomy protestują.

Już wkrótce prezentacja telewizorów Apple

Telewizory marki Apple mogą niedługo zostać pokazane szerszej publiczności. Do ich prezentacji ma dojść podczas odbywających się w przyszłym tygodniu w Las Vegas targów elektroniki użytkowej CES 2012.

To koniec przetasowań w branży mediów i telekomunikacji?

To koniec Eldorado. Po świetnym ubiegłym roku na rynku fuzji i przejęć w branży mediów i telekomunikacji ten zapowiada się słabo.

PULS BIZNESU

Największa strefa darmowego internetu powstanie w Londynie

Największa w Europie strefa darmowego sygnału Wi-Fi powstanie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Iran stworzy własny internet

Iran zablokuje obywatelom dostęp do internetu, a w jego miejsce stworzy własną sieć informatyczną.

NETWORLD

OpenSSL - ważne poprawki

W najnowszych wersjach biblioteki załatano sześć problemów związanych z bezpieczeństwem.

Włamywacze grożą Symantecowi ujawnieniem kodu

Hinduska grupa hakerska, przedstawiająca się jako "Lords of Dharmaraja", twierdzi, że jest w posiadaniu kodu źródłowego programu Norton Antivirus. Włamywacz deklarują, że opublikują w Internecie te dane - na razie ujawnili kilka informacji, mających potwierdzać przejęcie kodu.

AAA - uwierzytelnianie, autoryzacja i kontrola dostępu (cz. 1)

Obok stawiania zapór ogniowych czy wykrywania intruzów, równie istotnymi elementami systemu ochrony danych są uwierzytelnianie, autoryzacja oraz kontrola dostępu do zasobów sieciowych. Często oznacza się je angielskim skrótem "AAA" (Authentication, Authorization, Accounting). Te trzy elementy są mocno powiązane - pominięcie choćby jednego z nich może osłabić cały system zabezpieczeń.

Internet Standard

Co potrafi i do czego służy Google+?

Google+ został uruchomiony w wersji testowej 28. czerwca 2011r. i od samego początku budził spore emocje. Po pierwsze z powodu ekskluzywności portalu - na początku dostęp do niego mieli tylko zaproszeni użytkownicy. Po drugie dlatego, że Google zdecydowało się na wejście na terytorium, na którym od paru lat niepodzielnie króluje Facebook. Czy warto zainteresować się Google+?

Bywalec

Magdalena Gaj następcą Anny Streżyńskiej

Premier wysłał wniosek w tej sprawie do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, upoważniając jednocześnie ministra Michała Boniego do przedstawienia Sejmowi kandydatury Magdaleny Gaj na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. O jej kandydaturze pisaliśmy tuż po odwołaniu Streżyńskiej (23 grudnia).