Wtorkowy Przegląd Prasy

Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu, wydaje miliony za wyjście z cienia Billa Gatesa… Apple po raz pierwszy ujawnił listę swoich dostawców… Karty zbliżeniowe coraz popularniejsze… 55,1 mln zł dopłaty dla TPSA za koszty usługi powszechnej… Spamują grupowymi zakupami… Tablety zaleją świat… Producenci smartfonów stawiają na najszybszą bezprzewodową sieć LTE… Hakerzy zaatakowali izraelską giełdę… Google ujawnia tajemnice wyszukiwarki… Apple zaskoczone wydarzeniami w Chinach… Google szuka "kodujących dziewczyn"…

COMPUTERWORLD

Deloitte: Koniec ery nieograniczonego dostępu do Internetu

Nadchodzące 12 miesięcy może przynieść koniec ery nieograniczonego dostępu do Internetu. Dostawcy usług będą musieli wprowadzać ograniczenia by zapewnić ciągłość usług - wynika z raportu "TMT Predictions 2012" zawierającego przewidywania dla sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Ruszyła produkcja trzeciej generacji tabletów Apple

Nieoficjalnie mówi się, że iPad 3 będzie wyposażony w bardziej wydajny procesor, pojemniejszą baterię i ekran o większej rozdzielczości niż te wykorzystane w poprzedniej wersji tabletu. Urządzenie ma również obsługiwać sieci LTE. iPad 3 trafi do sprzedaży najprawdopodobniej już w marcu br.

Sygnity: nowa marka rozwiązań od 31 stycznia

Spółka zapowiedziała na 31 stycznia konferencję podczas której poda informację o "nowej marce rozwiązań wspierających zarządzanie biznesem".

SMS-em powiadomią o zagrożeniu powodzią

W Rzeszowie otwarto Centrum Zarządzania Kryzysowego. Osiem nowoczesnych stacji pomiarowych będzie przez całą dobę zbierać dane o poziomie rzek. Mieszkańcy zagrożonych terenów będą powiadamiani o niebezpiecznym podwyższeniu się stanu wody SMS-em. Koszt całej inwestycji to ok. 164 tys. zł., z czego 70 proc. pokrył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a 30 proc. pochodzi z budżetu miasta.

RZECZPOSPOLITA

Karty zbliżeniowe coraz popularniejsze

Co miesiąc Polacy dokonują ponad miliona transakcji kartami PayPass. To jeden z najwyższych wyników, który stawia nasz rynek wśród liderów płatności zbliżeniowych.

55,1 mln zł dopłaty dla TPSA za koszty usługi powszechnej

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przyznał Telekomunikacji Polskiej dopłatę do kosztów świadczonych przez TP usług wchodzących w skład usługi powszechnej w łącznej wysokości 55,1 mln zł za 2010 rok.

Spamują grupowymi zakupami

W grudniu spadł udział spamu w ruchu e-mail - wynika z raportu spamowego firmy Kaspersky Lab.

Tablety zaleją świat

W 2015 roku na światowy rynek trafi ponad czterokrotnie więcej tabletów niż w ubiegłym roku - szacuje IHS iSuppli. Rynek rozwija się dzięki debiutom kolejnych modeli tabletów.

GAZETA PRAWNA

Producenci smartfonów stawiają na najszybszą bezprzewodową sieć LTE

W tym roku niemal połowę wszystkich sprzedawanych na świecie telefonów stanowić będą smartfony.

Apple po raz pierwszy ujawnił listę swoich dostawców

Apple opublikował po raz pierwszy listę swoich dostawców. Firma chce w ten sposób uniknąć krytyki za niewłaściwe traktowanie pracowników w tych firmach.

Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu, wydaje miliony za wyjście z cienia Billa Gatesa

Jak wyjść z cienia Billa Gatesa? Paul Allen, jeden ze współzałożycieli Microsoftu, skupił się na finansowaniu najbardziej skomplikowanych medycznych eksperymentów.

PULS BIZNESU

Hakerzy zaatakowali izraelską giełdę

Hakerzy zakłócili w poniedziałek portale internetowe izraelskiej giełdy papierów wartościowych i linii lotniczych El Al. Żaden z zaatakowanych portali nie zawierał poufnych informacji. Loty El Al odbywają się normalnie, giełda też funkcjonuje bez przeszkód.

Google ujawnia tajemnice wyszukiwarki

Google, gigant technologiczny, założyło stronę internetową "Under The Hood", z której można dowiedzieć się, co jest potrzebne do stworzenia i zarządzania wyszukiwarki internetowej takiej jak silnik Google.

Apple zaskoczone wydarzeniami w Chinach

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, nie spodziewał się, że debiut nowego iPhone’a w Chinach wzbudzi tak ogromne emocje, które doprowadzą do zamieszek.

Google szuka "kodujących dziewczyn"

Internetowy gigant chce zachęcić dziewczyny do studiowania i zajmowania się informatyką.

NETWORLD

Wideokonferencje dla małych i dużych

Zestawianie połączeń wideokonferencyjnych to jedna z najczęściej powtarzanych czynności w codziennym wykorzystywaniu firmowej komunikacji IP. Korporacje mogą korzystać z rozbudowanych systemów telepresence (teleobecności), mniejszym spółkom wystarczają zwykłe aplikacje internetowe. Wszystkim przyświecają jednak takie same cele - ograniczenie wydatków na podróże służbowe, zwiększenie produktywności i polepszenie jakości kontaktu z klientem.

Windows 8 - interfejs Metro jak cukierek za szybką

Na targach CES 2012 partnerzy Microsoftu pokazali pierwsze tablety, pracujące pod kontrolą Windows 8 - ale goście imprezy nie mieli na razie okazji przyjrzeć im się z bliska i choć przez chwilę sprawdzić, jak działa dotykowy Windows. Przedstawiciele firm prezentujących te urządzenia twierdzą, że to decyzja Microsoftu - koncern ponoć zabronił im udostępniania tabletów do testów.

Siemens Enterprise Communications proponuje Contact Center w chmurze

Firma Siemens Enterprise Communications włączyła do oferty pakiet OpenScape Cloud Contact Center - usługę Contact Center realizowaną w modelu cloud computing. Usługa zapewnia małym i średnim firmom możliwość wdrażania takich usług bez konieczności posiadania własnej infrastruktury i dedykowanego działu IT.

Internet Standard

Internet Standard oraz Gemius zapraszają na bezpłatne webinarium "Megapanel"

Zapraszamy na webinarium organizowane przez redakcję Internet Standard we współpracy z Gemius Polska. Jest ono poświęcone badaniu Megapanel PBI/Gemius.

Socializer zadebiutował na rynku New Connect

W dniu 16 stycznia 2012 roku firma Socializer S.A. zadebiutowała na rynku New Connect. Firma zajmuje się prowadzeniem kampanii reklamowych w mediach społecznościowych.