Wtorkowy Przegląd Prasy

Założyciel Megaupload pozostanie w areszcie… Rekordowa popularność YouTube… Polacy nie chcą płacić za treści w Internecie… Facebook dystansuje Naszą Klasę… Lekkie, szybkie i wydajne ultrabooki będą wypierać laptopy… Stan wyjątkowy z powodu hakerów?... Polskie strony wyłączą się przeciw ACTA… Korporacje preferują Apple… Ogromna popularność tabletów w USA… HP ma projekt na 500 osób… Apple zarabia 400 tys. USD na pracownika… Założyciel Megaupload pozostanie w areszcie…

COMPUTERWORLD

Strona premiera zhakowana w proteście przeciwko ACTA

W sobotę wieczorem był kłopot z wejściem na strony rządowe, m.in. Kancelarii Premiera, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kancelarii Prezydenta. W niedzielę o 8 rano na koncie Grupy Anonymous na Twiterze pojawia się wpis "Zaczyna się polska rewolucja". Atakowane są też strony Sejmu, ABW, Ministerstwa Sprawiedliwości. W niedzielę w nocy strona premiera znowu zaczęła działać. W poniedziałek rano zastąpiła ją jednak strona Grupy Anonymous (załączamy zrzut ekranowy).

Boni: Nie zamierzamy ograniczać wolności internetu w Polsce

Na stronie MAC pojawiły się informacje dotyczące ACTA. Minister Boni zapowiada, że rząd nie ma zamiaru wprowadzać w Polsce rozwiązań które blokowałyby strony internetowe. Boleję nad tym, że nie było konsultacji w sprawie ACTA - powiedział dziś rano szef MAC Michał Boni w radiu Tok FM. Dziś spotkanie premiera z ministrami w sprawie ACTA.

Twórca BlackBerry odchodzi ze stanowiska dyrektora generalnego Research in Motion

Prezesem i dyrektorem generalnym Research In Motion został Thorsten Heins, dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych kanadyjskiego koncernu. Wedle zapowiedzi pod nowym kierownictwem producent terminali BlackBerry będzie walczyć głównie o rynek konsumencki.

Wybrano dostawców sprzętu dla modernizowanych sieci Orange i T-Mobile w Polsce

Huawei i Nokia Siemens Networks dostarczą rozwiązania sprzętowe, które zostaną wykorzystane do unowocześnienia infrastruktury sieciowej operatorów sieci Orange i T-Mobile w Polsce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że łączna wartość kontraktów wynosi ok. 2 mld zł. Za realizację kontraktu, a także zarządzanie i utrzymanie użytkowanej wspólnie infrastruktury odpowiadać będzie powołana w połowie 2011 roku spółka NetWorkS!.

RZECZPOSPOLITA

Rekordowa popularność YouTube

Po raz pierwszy serwis zanotował ponad 4 mld wyświetleń filmów wideo dziennie.

Dziurawa ochrona w sieci

Zablokowane rządowe strony, zhakowana strona premiera, skradzione dane. To bilans trzech ostatnich dni.

Polacy nie chcą płacić za treści w Internecie

Jedna piąta polskich internautów nie akceptuje płatności za treści w sieci - podaje raport przygotowany przez organizację Bezpieczniej w Sieci.

Facebook dystansuje Naszą Klasę

Amerykański serwis miał w listopadzie już 12,35 mln użytkowników (tzw. real users), podczas gdy rodzima Nasza Klasa miała ich w tym samym czasie 11,23 mln - wynika z najnowszego badania Megapanel.

GAZETA PRAWNA

Lekkie, szybkie i wydajne ultrabooki będą wypierać laptopy

Choć ceny ultrabooków zaczynają się od 3 tys. zł, mają być sprzedażowym hitem. Nowa linia laptopów jest lekka (do 1,8 kg), bateria pozwala na pracę powyżej sześciu godzin, a system operacyjny ładuje się najwyżej w 20 sekund.

WYBORCZA.BIZ

Stan wyjątkowy z powodu hakerów?

Jeśli długotrwałe ataki hakerów zakłócą życie publiczne i na masową skalę nie będą mogły działać instytucje rządowe, wtedy trzeba będzie zastanowić się nad koniecznością wprowadzenia stanu wyjątkowego - powiedział w RMF FM szef prezydenckiego BBN gen. Stanisław Koziej.

ACTA: Kto głosował za, kto głosował przeciw

Jak polscy europosłowie głosowali w sprawie ACTA.

Polskie strony wyłączą się przeciw ACTA

Wykop, Kwejk, Demotywatory, Antyweb, Spider's Web, JoeMonster.org i inne serwisy zapowiadają, że we wtorek wyłączą swoje strony.

PULS BIZNESU

Korporacje preferują Apple

Z najnowszego badania, w którym udział wzięło 768 pracowników firm z branży IT wynika, że wśród korporacji najbardziej popularną platformą mobilną jest iOS Apple.

Ogromna popularność tabletów w USA

Blisko 30 proc. Amerykanów dysponuje tabletem bądź czytnikiem ebooków.

HP ma projekt na 500 osób

Pół roku temu "PB" pisał o trzech firmach, które chcą rozwijać w Polsce centra usług. Pierwsza potwierdza.

Apple zarabia 400 tys. USD na pracownika

Apple w zeszłym roku zarobiło 400 tys. USD na każdym pracowniku.

Założyciel Megaupload pozostanie w areszcie

Kim Schmitz, znany także jako Kim Dotcom, zatrzymany w piątek w Auckland, w Nowej Zelandii, pozostanie w areszcie, po tym jak sąd odmówił Schmitzowi prawa do wyjścia na wolność za poręczeniem majątkowym.

NETWORLD

Windows Intune 3.0 - szansa na perfekcyjne narzędzie?

Na początku ubiegłego roku Microsoft udostępnił Windows Intune - usługę w chmurze do zarządzania desktopami Windows XP SP3, Vista i 7. W październiku usługa została uaktualniona do wersji 2.0. Firma pracuje obecnie nad trzecią wersją Intune, w której zamierza uzupełnić pewne niedostatki obecnie dostępnej wersji usługi.

OpenSSL załatany

Przedstawiciele projektu OpenSSL udostępnili zaktualizowaną wersję popularnej biblioteki OpenSSL. Załatano w niej lukę, umożliwiającą wywołanie DoS (denial-of-service). Co ciekawe zagrożenie powstało wraz z wprowadzeniem poprawek 6 stycznia.

Poufne dane - administratorzy moga wszystko?

HP przedstawił wyniki globalnego badania, z którego wynika, że poufne i tajne dane w miejscu pracy są coraz bardziej zagrożone. Badanie "The Insecurity of Privileged Sers" przeprowadzono na zlecenie HP przez Ponemon Institute. Wzięło w nim udział ponad 5 tys. osób z całego świata odpowiedzialnych za funkcjonowanie i zabezpieczanie systemów IT.

CIO

Budujemy mosty

Technologia rządzi nowoczesnym światem, co niestety wcale nie oznacza, że rządzą nim CIO.