Wtorkowy Przegląd Prasy

E-dowody znowu się opóźnią? Branża IT skarży się na rząd… Poczta Polska wprowadza przekazy pocztowe nadawane przez internet… UOKiK karze operatorów… Mobilny internet tańszy o kilkanaście procent… Amerykańskie firmy technologiczne mają wilczy apetyt na pracowników… Jim Rogers nie kupi akcji Facebooka… Tablet z Kongo rusza do konkurencji z iPadem…

COMPUTERWORLD

Ostatni dyrektor generalny Palm odchodzi z HP

Po dwóch latach pracy ze stanowiska wiceprezesa odpowiedzialnego za innowacje produktowe w dziale komputerów osobistych HP ustąpił Jon Rubinstein, ostatni dyrektor generalny firmy Palm.

Można już przesyłać PIT-y za 2011 rok przez internet

Ministerstwo Finansów udostępniło formularze i aplikację, które umożliwiają rozliczenie się z fiskusem przez internet za 2011 rok. W ubiegłym roku do systemu e-Deklaracje wpłynęło ponad 6,5 mln deklaracji różnego rodzaju, w tym prawie milion zeznań rocznych o dochodzie osób fizycznych.

Systemy SAP ERP jeszcze w tym roku z własną bazą danych in-memory

Przedstawiciele niemieckiego koncernu zapowiadają, że najpóźniej w czwartym kwartale zakończą się prace nad przystosowaniem opartego na technologii in-memory środowiska SAP HANA do obsługi danych specyficznych systemów klasy ERP.

RZECZPOSPOLITA

UOKiK karze operatorów

Karę 113,1 tys. zł otrzymała dziś od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów spółka Telecom Media, organizator "Wielkiego Quizu z Nagrodami Edycja IV".

Uwaga na loterie online

Pokusa łatwego zdobycia pieniędzy przemawia do każdego. Być może dlatego nasze skrzynki e-mail są regularnie zapychane powiadomieniami o wysokich wygranych na loteriach.

GAZETA PRAWNA

Analiza UKE: Mobilny internet tańszy o kilkanaście procent

Ceny internetu mobilnego w abonamencie dla klientów indywidualnych spadły średnio o ok.11,1 proc., a biznesowych o ok. 12,8 proc., liczone od maja 2010 r. do stycznia 2012 r. - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Amerykańskie firmy technologiczne mają wilczy apetyt na pracowników

Spośród firm technologicznych w USA o wartości rynkowej ponad 100 mln dolarów prawie 50 spółek zwiększyło zatrudnienie o połowę w okresie minionych dwóch lat - obliczyła agencja Bloomberg.

Poczta Polska wprowadza przekazy pocztowe nadawane przez internet

Klienci Poczty Polskiej mogą już nadawać przekazy pocztowe bez wychodzenia z domu. Firma wprowadziła opcję nadania przekazu przez internet. Stan realizacji usługi można śledzić na stronie internetowej Poczty Polskiej.

WYBORCZA.BIZ

E-dowody znowu się opóźnią? Branża IT skarży się na rząd

Zamieszanie wokół przetargu na dowody osobiste z e-podpisem. Ostatnie decyzje rządu stawiają terminowe wdrożenie projektu pod znakiem zapytania - ostrzegają firmy z branży IT.

Tablet z Kongo rusza do konkurencji z iPadem

Na razie tylko na Czarnym Lądzie, ale wkrótce także w Europie będzie można kupić pierwszy afrykański tablet. Ten rywal dzieł zachodniej technologii został skonstruowany w Kongu, ale produkują go w Chinach.

PULS BIZNESU

Jim Rogers nie kupi akcji Facebooka

Jim Rogers nie kupi akcji Facebooka, bo będą dla inwestora za drogie.

NETWORLD

Microsoft Imagine Cup Grant za aplikację na Windows Phone 7 wykrywającą malarię

Microsoft przyznał na odbywającym się niedawno Światowym Forum Ekonomicznym nagrodę Imagine Cup Grant zespołowi za opracowanie autorskiej wersji Windows Phone 7 i aplikacji wykrywającej malarię. Program przesyła zebrane dane do serwerów zlokalizowanych w chmurze, które mapują je, lokalizując w ten sposób ognisko zakażenia i w konsekwencji zapobiegając rozwojowi epidemii.

Android Market znowu z wirusami?

Specjaliści z firmy Symantec poinformowali w piątek o wykryciu w serwisie Android Market 13 złośliwych aplikacji. Kilka godzin później na ten sam temat wypowiedzieli się przedstawiciele Lookout Security - ich zdaniem pracownicy Symanteca nieco się rozpędzili, bo owe programy nie wykazują żadnych niebezpiecznych cech.