Wtorkowy Przegląd Prasy

Kwiecień będzie gorący dla Cyfrowego Polsatu jak lato… Dostawy iPadów 3 opóźnione nawet o trzy tygodnie… Wkrótce nowy tablet Google - ma być wyjątkowo tani… Internet w każdym samochodzie… iPhone zawodzi w Chinach… Google+ celuje w 200 mln… Na polskim stoisku na CeBIT zaprezentowano interfejs komputer-mózg…

COMPUTERWORLD

Dostawy iPadów 3 opóźnione nawet o trzy tygodnie

Nowy tablet Apple został wyprzedany jeszcze przed uruchomieniem oficjalnej sprzedaży detalicznej. Przedstawiciele koncernu informują o opóźnieniach w realizacji zamówień złożonych w ramach przedsprzedaży.

Na polskim stoisku na CeBIT zaprezentowano interfejs komputer-mózg

Założenia z filmów science-fiction, takich jak: Matrix, Surrogates, czy Avatar stają się coraz bliższe nauce niż fikcji. Systemy umożliwiające na połączenie mózgu z komputerem pokazano bowiem na stoisku zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki na targach CeBIT 2012.

RZECZPOSPOLITA

Internet w każdym samochodzie

Z auta można już zrobić rezerwację w restauracji, włączyć w domu światło i ogrzewanie, czy pogadać ze znajomymi na Facebooku.

Kwiecień będzie gorący dla Cyfrowego Polsatu jak lato

Przejęcie internetowej telewizji Ipla, oficjalny start współpracy z Polkomtelem, zakończenie aktywnej sprzedaży usług telefonicznych i pierwsze szczegóły nowej usługi telewizji mobilnej ogłosił dzisiaj zarząd Cyfrowego Polsatu przy okazji publikacji wyników za IV kwartał ub.r. i cały 2011 rok.

GAZETA PRAWNA

Wkrótce nowy tablet Google - ma być wyjątkowo tani

W maju Google zaprezentuje światu swój nowy tablet. Urządzenie będzie pracować na systemie Android i ma kosztować zaledwie 130 funtów brytyjskich.

PULS BIZNESU

Google+ celuje w 200 mln

Google chce jeszcze w tym roku podwoić liczbę użytkowników serwisu społecznościowego Google+.

iPhone zawodzi w Chinach

Samsung niekwestionowanym liderem rynku smartfonów w Chinach, a sytuacja urządzeń mobilnych Apple staje się coraz trudniejsza.

NETWORLD

Intel przyspieszy interfejs Thunderbolt

Inżynierowie Intela pracują nad przyspieszeniem transferu danych w standardzie Thunderbolt (stworzonym z myślą o łączeniu komputerów z urządzeniami peryferyjnymi). Ma to zostać osiągnięte dzięki zapewnieniu kompatybilności z PCI-Express 3.0.