Wtorkowy Przegląd Prasy

W piątek Polska Grupa Farmaceutyczna, jako pierwsza spółka giełdowa, przeprowadzi internetową transmisję z obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Specsłużby mają sprawdzić, co się dzieje z dostawą komputerów do szkolnych pracowni internetowych. Zapowiedź wypłaty przez Elzab rekordowej dywidendy spowodowała gwałtowną zwyżkę kursu giełdowego.

Parkiet

Transmisja walnego PGF w Internecie

W piątek Polska Grupa Farmaceutyczna, jako pierwsza spółka giełdowa, przeprowadzi internetową transmisję z obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. PGF przeprowadziła już transmisje próbne, które zakończyły się sukcesem. (s. 3)

Dywidenda winduje zysk Elzabu

Zapowiedź wypłaty przez Elzab rekordowej dywidendy spowodowała gwałtowną zwyżkę kursu giełdowego. Spółka chce przeznaczyć na to cały ubiegłoroczny zysk, który wyniósł 2,27 mln zł. (s. 3)

Gazeta Wyborcza

Najważniejszy pierwszy krok

Przypadek Home.pl dowodzi, że na e-usługach można nieźle zarabiać. "Inwestorzy walili do nas głównie w 2000 i 2001 r. Ale nie byliśmy zainteresowani" - mówi Krystian Stypuła, współwłaściciel spółki Home.pl. "Nigdy jednak nie korzystaliśmy z żadnego finansowania zewnętrznego i dziś też pewnie byśmy odmówili." (Gospodarka, s. 10 i 11)

Puls Biznesu

Resort edukacji obiecuje śledztwo

Specsłużby mają sprawdzić, co się dzieje z dostawą komputerów - w ten sposób resort zareagował na wczorajsze informacje PB, dotyczące zakupu źle skonfigurowanych komputerów dla szkół. Chodzi o sprzęt komputerowy produkcji NTT, zainstalowany przez firmy Comarch i Aram w 300 pracowniach internetowych w szkołach. W wyniku rutynowej kontroli okazało się, że w zestawach nie zgadzają się parametry twardych dysków. (s. 1,3,4)