Wtorkowy Przegląd Prasy

Do 1 sierpnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne czekają na wstępne oferty od inwestorów zainteresowanych zakupem Tel-Energo. Tegoroczne lato może się okazać okresem testu dla najnowszych trendów w produkcji telefonów komórkowych.

Gazeta Wyborcza

Lato komórkowców

Tegoroczne lato może się okazać okresem testu dla najnowszych trendów w produkcji telefonów komórkowych. Dopiero gdy tłumy turystów zaleją plaże, dowiemy się, na ile przydatne są zamontowane w telefonach aparaty fotograficzne, możliwość wysyłania SMSów czy kolorowe gry. (Komputer, s. 1)

Parkiet

Liczymy na kolejny dwucyfrowy wzrost

"Przez ostatnie trzy lata polski oddział Microsoftu rósł bardzo szybko. W pierwszych dwóch latach wzrost sięgał 30%. Pisma komputerowe szacują, że w bieżącym roku będzie to kolejne kilkanaście procent. Nie odżegnuję się od tej estymacji" - mówi Tomasz Bochenek. Wywiad z dyrektorem generalnym Microsoft Sp. z o.o. (s. 5)

Puls Biznesu

Akcje Tel-Energo trafiły pod młotek

Do 1 sierpnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne czekają na wstępne oferty od inwestorów zainteresowanych zakupem Tel-Energo. Jutro PSE mają podnieść kapitał spółki operatorskiej (o minimum 209,3 mln zł, ale nie więcej niż 353,3 mln zł). s. 10

FT może wyjść z TP S.A.?

Francuski operator zaprzecza, że chce wyjść z Telekomunikacji Polskiej - jednak zdaniem analityków banku Dresdner Kleinwort Wasserstein FT powinien zastanowić się nad sprzedażą tych aktywów. "FT ma tak duże kłopoty finansowe, że musiał zastanawiać się nad opcją sprzedaży akcji także w TP SA. Kiedy jednak tak zdecydowanie zaprzecza, budzi wątpliwości, czy czasem coś nie jest na rzeczy" - mówi jeden z analityków. (s. 11)