Wtorkowy Przegląd Prasy

Skarb państwa może sprzedać pakiet akcji TP jeszcze w tym roku. Wrocławska Delegatura ABW bada, czy poprzedni zarząd Telefonii Dialog nie działał na szkodę spółki. Inteligo z opóźnieniem, ale wprowadzi zapowiadane nowe usługi dla swoich klientów.

PARKIET

Megaoferta warta 3 mld zł

Minister skarbu państwa stwierdził, że możliwe jest dokończenie prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej jeszcze w tym roku. Nie zapadła dotąd natomiast decyzja, czy do sprzedaży 14,7% akcji TP S.A. doszłoby za pośrednictwem giełdy. Oferta byłaby warta około 3 mld zł. (s. 1, 3)

Prokom i ComputerLand znowu stają do pojedynku

Prokom i CL staną do przetargu na wykonanie systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), szacowanego na ok. 0,5 mld zł. Niewykluczone, że do gry o intratny kontrakt włączą się i inne spółki, np. ComArch. Koszt budowy systemu to według szacunków MSWiA ok. 350 mln zł, dalsze 150 - 160 mln zł pochłonie jego obsługa (do 2008 roku). Koszt pokryją wszyscy wykupujący polisy OC, do ceny których dodane zostanie 1 EUR. (s. 1)

Yahoo! chce przejąć Overture

Yahoo! Poinformował o planach przejęcia firmy Overture Services, operatora wyszukiwarki internetowej. Wartość transakcji szacuje się na ok. 1,63 mld USD. (s. 1)

Dialog pod lupą

Wrocławska delegatura ABW sprawdza, czy poprzedni zarząd Telefonii Dialog działał na szkodę spółki. Zawiadomienie do prokuratury złożył obecny zarząd operatora. Straty z tytułu niepotrzebnych inwestycji w sprzęt specjalistyczny sięgają ok. 2 mln zł. (s. 3)

Pomógł zysk banku centralnego

Deficyt budżetowy wynosi po 6 miesiącach br. 61,5% całorocznego planu ( w maju wynosił 60%). Wynik ten pomogła uzyskać wpłata z zysku NBP w kwocie 4,7 mld zł. Dochody budżetu osiągnęły 36,4% planu, a wydatki - 41,1%. (s. 8)

PULS BIZNESU

PSE rozpoczęły spotkania z chętnymi na Tel-Energo

PSE rozpoczęły spotkania z chętnymi na zakup grupy Tel-Energo, której wartość szacuje się na ok. 1,1 - 1,35 mld zł. To wiadomość nieoficjalna, którą PB przekazała "osoba zbliżona do PSE". (s. 5)

Inteligo: poślizg to nie nasza wina

W odpowiedzi na zarzuty właścicieli Inteligo, bank internetowy zapowiada wprowadzenie jeszcze w lipcu oferty jednostek uczestnictwa wszystkich funduszy TFI PKO Credit Suisse, w połowie sierpnia - salda debetowego na koncie, a na przełomie września i października - kredytu odnawialnego. Produkty te miały się pojawić w pierwszej połowie roku. (s. 5)