Wtorkowy Przegląd Prasy

Emisja Google elektryzuje inwestorów z Wall Street. Kiedy do polski zawita Simpay? Sasser - znowu groźny wirus. WIG20 może dotrzeć nawet do 1900 pkt. Polscy gracze wciąż wolą GPW. Zmiany kadrowe na rynku kapitałowym po utworzeniu rządu Marka Belki.

GAZETA WYBORCZA

Wyszukiwarka... pieniędzy

Google idzie na giełdę. Dla inwestorów i analityków z Wall Street to najbardziej elektryzująca w ostatnich latach emisja akcji. Spółka zamierza z niej pozyskać 2,7 mld dol. (s. 25

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2053038.html

Czekając na Simpay

Wspólna platforma płatności mobilnych powołana przez czterech największych operatorów telefonii komórkowej w Europie wystartuje na początku przyszłego roku. W Polsce znacznie później. (s. 25)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2053143.html

Kolejny dzień, kolejny wirus

Prawie sześć milionów komputerów podłączonych do internetu zaraził w ciągu tygodnia robak komputerowy Sasser - wynika z szacunków firmy F-Secure zajmującej się bezpieczeństwem w sieci.

PULS BIZNESU

Będzie 1900 ?

Hossa potrwa przynajmniej do końca roku — uważają specjaliści ankietowani przez dziennik. Większość ankietowanych przez gazetę analityków, doradców inwestycyjnych i maklerów uważa, że WIG20 zakończy rok na poziomie wyższym niż obecnie. Tak głosowało aż 20 z 25 specjalistów. Tylko czterech uważa, że indeks będzie wart mniej niż obecnie. Jeden twierdzi, że wartość indeksu pozostanie bez zmian. (s. 20)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=291878

Polscy gracze wolą GPW. Na razie...

Po wejściu do UE krajowi inwestorzy nie rzucą się na zagraniczne giełdy. Na to trzeba poczekać do wymiany złotego na wspólną walutę. (s.25)

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=291986 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Zmiany na rynku kapitałowym

Jarosław Kozłowski, dotychczasowy zastępca przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zastąpi na stanowisku przewodniczącego Jacka Sochę. Stanowisko zachowa odpowiedzialny za rynek kapitałowy wiceminister finansów Igor Chalupec. Nowym szefem rady giełdy zostanie prawdopodobnie obecny wiceprzewodniczący rady Marek Wierzbowski.