Wtorkowy Przegląd Prasy

Czy będzie piąty operator? Mks_vir to jeden z najsłynniejszych polskich programów komputerowych - po śmierci jego twórcy toczy się wojna o płynące z tego profity. Niepewne przejęcie TDC. Złodzieje alpiniści wynieśli twarde dyski z biura trzech parlamentarzystów PiS. Firmy handlujące przez internet walczą z fiskusem. Google wchodzi na rynek wideo. Oskarżenie o kradzież ponad 100 tys. zł z kont internetowych.Czy wynalazca walkmana rzuci wyzwanie producentom sprzętu MP3?

PULS BIZNESU

Komu mks_vir zapewni byt?

Mks_vir to jeden z najsłynniejszych polskich programów komputerowych - po śmierci jego twórcy toczy się wojna o płynące z tego profity.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=2F218A6C-C456-4DCA-BCD0-155102545677

PARKIET

CSS podnosi się z kolan

Początek roku dla CSS będzie bardzo udany - zapewniają przedstawiciele spółki. Zysk netto w tym okresie może wynieść nawet 4 mln zł. Spółka chce w całym roku rozwijać się co najmniej w 20-proc. tempie.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=416236 (dostęp płatny)

Niepewne przejęcie TDC

Czy przejęcie duńskiego telekomu TDC przez konsorcjum prywatnych funduszy inwestycyjnych się powiedzie? Możliwe, że nie, ponieważ akcji nie chce oddać największy udziałowiec telekomu.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=416274 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Wynieśli twarde dyski

Złodzieje alpiniści włamali się do biura trzech parlamentarzystów PiS w śródmieściu Warszawy.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060110/kraj/kraj_a_12.html

Czy będzie piąty operator

Trzy firmy złożyły oferty na częstotliwości umożliwiające świadczenie usług telefonii komórkowej. Nie ma wśród nich P4.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060110/ekonomia/ekonomia_a_26.html

GAZETA.PL

Firmy handlujące przez internet walczą z fiskusem

Tysiące internetowych firm wysyłkowych musi fiskusowi zwrócić kilkanaście milionów złotych podatku VAT za przesyłki pocztowe, które są ... z VAT-u zwolnione. - To może dla nas oznaczać bankructwo - narzekają przedsiębiorcy. Żeby się bronić, powołali stowarzyszenie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3105541.html

Google wchodzi na rynek wideo

Sklepowi iTunes, w którym oprócz muzyki Apple sprzedaje seriale telewizyjne i krótkometrażowe filmy, przybędzie groźny rywal. Swój sklep z plikami wideo wkrótce uruchomi Google.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3105522.html

Nagrody za fotografie z komórki

Robisz komórką zdjęcie billboardu reklamującego film, wysyłasz MMS-a, a w zamian dostaniesz zwiastun lub informację, gdzie jest wyświetlany. Mało tego - dzięki tej samej technologii będzie można np. sprawdzić, czy kupując książkę w sklepie, nie przepłacasz.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3105519.html

Oskarżenie o kradzież ponad 100 tys. zł z kont internetowych

Trzem osobom zarzuciła krakowska prokuratura udział w internetowych kradzieżach pieniędzy z kont bankowych klientów jednego z krakowskich banków - poinformował szef Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Śródmieścia Wschód Piotr Kosmaty.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3104862.html

FORUM

Geniusz czy pieniacz?

Andreas Pavel, wynalazca walkmana, przez ćwierć wieku walczył z firmą Sony o uznanie swoich praw do patentu. Czy teraz rzuci wyzwanie producentom sprzętu MP3?

http://www.tygodnikforum.pl/forum/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=231&layout=1 (fragmenty artykułu)