Wtorkowy Przegląd Prasy

Szwankuje system SIMIK - Polska może stracić miliardy unijnej pomocy... Przewrót w Optimusie: dotychczasowy największy inwestor spółki Zbigniew Jakubas zamierza zaskarżyć działania zarządu spółki... Rząd rozpoczął prace nad opracowaniem projektu ustawy normującej telepracę. ... W wyniku fuzji Deloitte i Andersen Business Consulting powstała największa firma doradztwa biznesowego w Europie Środkowej... Chipa, na którym można przechowywać informacje tak jak na twardym dysku, zaprezentowała amerykańska firma Freescale... Wrocław siedzibą Europejskiego Instytutu Technologicznego?... Europa Zachodnia: 100 mld euro w e-handlu... Microsoft chce pokonać iPoda?...

PARKIET

Przewrót w OptimusieDotychczasowy największy inwestor Optimusa Zbigniew Jakubas zamierza zaskarżyć działania zarządu spółki. Nie zgadza się z decyzją o podwyższeniu kapitału. W jej wyniku utracił kontrolę nad firmą.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=446413 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Magnetyczna pamięćChipa, na którym można przechowywać informacje tak jak na twardym dysku, zaprezentowała amerykańska firma Freescale.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060711/nauka/nauka_a_7.html

GAZETA PRAWNA

Sektor publiczny traktować jak firmęW wyniku fuzji Deloitte i Andersen Business Consulting powstała największa firma doradztwa biznesowego w Europie Środkowej. Firma liczy na wzrost zamówień z sektora publicznego.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1751.81.759.3.6.3.0.1.htm

Piszą ustawę o telepracyRząd rozpoczął prace nad opracowaniem projektu ustawy normującej telepracę. Tylko 1 proc. zatrudnionych stanowią telepracownicy. Pracodawcy, po usankcjonowaniu telepracy, będą częściej korzystać z tej formy zatrudnienia.http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1751.2.3.2.12.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Polska może stracić miliardy unijnej pomocy Aby od przyszłego roku dostawać miliardy z Unii, musimy mieć sprawny komputerowy system ich rozdziału. Tymczasem system SIMIK wciąż szwankuje, a rząd nie może wybrać firmy, która go naprawi. - Wypłata miliardów euro dla Polski jest zagrożona - alarmuje wiceminister rozwoju regionalnego Tomasz Nowakowski.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3475774.html

Wrocław siedzibą Europejskiego Instytutu Technologicznego? Szanse na to są coraz większe. Ofertą stolicy Dolnego Śląska zainteresował się przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3475409.html

Microsoft chce pokonać iPoda? Microsoft ma apetyt na rynek przenośnych odtwarzaczy muzyki i filmów - to najnowsza wiadomość, która elektryzuje branżę komputerową i rozrywkową. Czy koncern z Redmond szykuje zabójcę iPoda?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3475786.html

Europa Zachodnia: 100 mld euro w e-handlu Wartość handlu internetowego w Europie Zachodniej przekroczy w tym roku poziom 100 mld euro. Każdy ze 100 mln zachodnich Europejczyków wyda przeciętnie w sieci po tysiąc euro.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3475779.html