Wtorkowy przegląd prasy

Brak decyzji w sprawie mianowania nowego prezesa ARMiR. El-Net już w BRE. Optimus po sprzedaży spółek zależnych szykuje nową emisję akcji i obligacji. NSA stwierdził, że państwo miało prawo domagać się od JTT podatku VAT zwróconego spółce przy eksporcie, gdyż eksport był fikcyjny.

GAZETA WYBORCZA

Kto na szefa ARMiR

Premier nie może dogadać się z prezydentem, kto ma być nowym ministrem rolnictwa. Do tego nie ma wcale ochoty mianować nowego prezesa ARMiR. (s. 4)

Oddadzą czy nie?

Fiskus nie powinien naliczać VAT-u wrocławskiej spółce JTT, która eksportowała komputery po to by je sprowadzić z powrotem i sprzedać bez podatku – uznał wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny. Sad stwierdził jednak, że państwo miało prawo domagać się od JTT podatku VAT zwróconego spółce przy eksporcie, gdyż eksport był fikcyjny. (s. G7)

PULS BIZNESU

El-Net już w BRE

Elektrim Telekomunikacja dogadał się z konsorcjum banków, pod przewodnictwem BRE Banku, w sprawie sprzedaży El-Netu. To nie koniec roszad. Netia nadal wierzy, że to ona włączy spółkę do swojej grupy. (s. 6)

PARKIET

Optimus wychodzi na prostą

Optimus znalazł sposób na zdobycie środków obrotowych. Spółka sprzedała spółki zależne: Optimus IC i Optimus Real Estate. Zarobiła na tym 11,6 mln zł. Dodatkowo szykuje się do nowej emisji akcji i obligacji. (s. 5)