Wtorkowy przegląd prasy

Deutsche Telekom daje miliard euro za kontrolę nad Erą. W 2002 r. pomimo pogarszających się wyników finansowych członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych zarobili nieco więcej niż rok wcześniej. Na początku października wejdą w życie przepisy ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych.

GAZETA WYBORCZA

Zarobki w ekstraklasie

W 2002 r. pomimo pogarszających się wyników finansowych członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych zarobili nieco więcej niż rok wcześniej. Średnia pensja w najlepiej wynagradzanym zarządzie, nie licząc otrzymywanych akcji i dochodów osiąganych w spółkach zależnych, wyniosła 280 tys. zł. (s. G 1)

DT gra o kontrolę nad PTC

Deutsche Telekom za miliard euro chce przejąć od Elektrimu i Vivendi spółkę Elektrim Telekomunikacja. Tym samym Niemcy objęliby pełną kontrolę nad operatorem sieci Era. (s. G 4)

PULS BIZNESU

Łatwiej z firmą

Od przyszłego roku nie trzeba będzie biegać po kilku urzędach, aby rozpocząć działalność gospodarczą. REGON, NIP i rejestrację firmy uzyskamy w jednym okienku – zakłada projekt przepisów, nad którym dziś pracę rozpocznie Sejm. (s. 8)

PARKIET

Zatory w Internecie

W ostatnich dniach w polskiej sieci internetowej pojawiły się dwa groźne wirusy. Przedstawiciele najwiekszych portali zapewniają, że ich serwisy są dobrze zabezpieczone. (s. 8)

Większe prawa dla klientów

Na początku października wejdą w życie przepisy ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych. Jednym z jej najważniejszych elementów będzie ograniczenie odpowiedzialności klienta do wartości 150 euro za transakcje kartami płatniczymi dokonane przez złodzieja. (s. wkładka III)