Wtorkowy przegląd prasy

Po Wrocławiu kolejne miasta mogą liczyć na superszybki i, co najważniejsze, tani Internet. "Jesienią uruchomimy sieci w dwóch miastach w Polsce" - zapowiada Robert Dominas, szef wrocławskiego dostawcy usług internetowych DCG. Na 300 mln euro wycenili Tel-Energo inwestorzy zainteresowani przejęciem spółki.

Gazeta Wyborcza

Blisko masy krytycznej

Wartość detalicznej sprzedaży internetowej w USA wzrosła w drugim kwartale tego roku do 12,5 mld USD - wynika z oficjalnych danych amerykańskiego Departamentu Handlu. Jest to o 28% więcej niż w analogicznym okresie roku 2002 i 4,6% więcej niż kwartał wcześniej. (s. 7)

Szybka droga do E-uropy

Po Wrocławiu kolejne miasta mogą liczyć na superszybki i, co najważniejsze, tani Internet. "Jesienią uruchomimy sieci w dwóch miastach w Polsce" - zapowiada Robert Dominas, szef wrocławskiego dostawcy usług internetowych DCG. Wrocław już od kilku miesięcy znajduje się w awangardzie europejskich miast - jako jedna z nielicznych metropolii ma bowiem superszybką sieć internetową. (s. 8)

Puls Biznesu

Wp.pl w sądzie

Im dłużej trwają negocjacje w sprawie przejęcia Wirtualnej Polski przez TP S.A., tym więcej sporów między akcjonariuszami. Strony wkroczyły już na drogę sądową - mali akcjonariusze zaskarżyli decyzję WZA, które zdecydowało ostatnio o podniesieniu kapitału spółki o 48 mln zł. (s. 3)

Tel-Energo jest warte 1,3 mld zł

Na 300 mln euro wycenili Tel-Energo inwestorzy zainteresowani przejęciem spółki. Wkrótce znana będzie krótka lista oferentów - jednym z faworytów jest Netia. Wycena obejmuje Tel-Energo, kilka mniejszych spółek teleinformatycznych oraz Telbank, mocną spółkę obsługującą banki, którą Tel-Energo przejęło na początku 2003 r. od NBP. (s. 4)