Wtorkowy przegląd prasy

Netia i Energis Polska znalazły się na krótkiej liście chętnych do kupienia Tel-Energo. Zbigniew Jakubas wraz z Mulico i Mulico-Press kontroluje już 1,03 mln akcji Optimusa. Pakiet ten stanowi 11,04%. Vivendi w dalszym ciągu jest zainteresowane sprzedażą Deutsche Telekom udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej - poinformował rzecznik koncernu.

Parkiet

Zbigniew Jakubas ma więcej Optimusa

Zbigniew Jakubas wraz z Mulico i Mulico-Press kontroluje już 1,03 mln akcji Optimusa. Pakiet ten stanowi 11,04%. BRE Bank poinformował o sprzedaży (od początku września) 1,75 mln akcji nowosądeckiej spółki i zmniejszeniu zaangażowania do 10% kapitału. Bank podał, że papiery zostały przejęte przez podmioty spoza grupy kapitałowej BRE Banku oraz, że jego oferta spotkała się "z dużym popytem". (s. 3)

Wielu zainteresowanych sprzedażą Ery

Vivendi w dalszym ciągu jest zainteresowane sprzedażą Deutsche Telekom udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej - poinformował rzecznik koncernu. Z kolei w piątek chęć udziału w transakcji podtrzymał Adwent International. (s. 3)

Puls Biznesu

Eksperci: Optimus jest czysty

Znawcy prawa podatkowego twierdzą, że Roman Kluska nie łamał prawa i nie obchodził przepisów podatkowych w celu uzyskania zwrotu podatku VAT. Niestety, zdaniem prokuratury te opinie nie mają znaczenia. (s. 8)

Tylko Netia i Energis rywalizują o Tel-Energo

Netia i Energis Polska znalazły się na krótkiej liście chętnych do kupienia Tel-Energo. Listę może uzupełnić jeszcze jedno konsorcjum inwestorów finansowych. Wiążące oferty wpłyną jednak dopiero w październiku - oferenci mają teraz dwa tygodnie na badanie finansowe Tel-Energo. (s. 8)

Gazeta Wyborcza

Ależ to nieuczciwa konkurencja!

Trzy azjatyckie potęgi gospodarcze - Japonia, Chiny i Korea Południowa - zapowiedziały stworzenie systemu operacyjnego konkurencyjnego dla Windows. Ma on być oparty na oprogramowaniu typu open source. "To nieuczciwa konkurencja" - uważają przedstawiciele Microsoftu. (Gospodarka, s. 7)