Wtorkowy przegląd prasy

Centertel odpowiada na ofertę Heyah i zapowiada, że jeszcze w tym roku wybierze dostawcę lub dostawców infrastruktury dla usług trzeciej generacji. Tel-Energo i Telbank mogą wchłonąć NOM. Informatyka, przemysł tytoniowy i rafineryjny - to branże, w których obecnie zarabia się najwięcej.

GAZETA WYBORCZA

Rząd kontra nadawcy: znowu spór?

Niesławna ustawa o radiofonii i telewizji trafiła w zeszłym roku do kosza. Ale duch jej spornych przepisów powrócił i znalazł się w przyjętym właśnie pakiecie ustaw o swobodzie działalności gospodarczej

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2141878.html

Idea wybiera dostawców i zmienia taryfę

Należąca do Centertela sieć komórkowa Idea jeszcze w tym roku zamierza wybrać dostawcę lub dostawców infrastruktury dla usług trzeciej generacji - poinformował w poniedziałek prezes firmy Sławomir Skrodzki

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2141702.html

Będzie zgoda na fuzję Sony Music i BMG?

Komisja Europejska zapewne zaakceptuje fuzję wytwórni Sony Music i BMG, choć była jej przeciwna. To może oznaczać, że do planów fuzji wrócą też koncerny EMI i Warner

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2141749.html

PULS BIZNESU

Giełdy europejskie czekały na impuls z USA

Minął niezwykle spokojny weekend, a to zazwyczaj w USA prowadzi do wzrostu indeksów. Większość analityków prognozuje, że rynek będzie teraz niespokojnie czekał na dwa wydarzenia: posiedzenie władz monetarnych (Fed) i przekazanie władzy w Iraku. Skoro tego oczekują analitycy, to zapewne tak nie będzie.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300538 (dostęp płatny)

NOM traci rynek i pieniądze

Tel-Energo i Telbank mogą wchłonąć NOM. Spółki chcą przejąć słabnącego Niezależnego Operatora Międzystrefowego. Przetasowania może jednak pokrzyżować struktura NOM.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300554 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Mocna odpowiedź PTK Centertel

Po trzech miesiącach od wprowadzenia przez Polską Telefonię Cyfrową taryfy Heyah PTK Centertel, operator sieci Idea, przystąpił do kontrofensywy na rynku usług przedpłaconych, wprowadzając taryfę Nowy POP.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040622/ekonomia/ekonomia_a_9.html

Gdzie ile zarabiamy

Informatyka, przemysł tytoniowy i rafineryjny - to branże, w których obecnie zarabia się najwięcej. Przeciętna płaca brutto po czterech miesiącach br. wyniosła w nich - kolejno - ponad 5,4 tys. zł, 4,4 tys. oraz 4 tys. zł.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040622/ekonomia/ekonomia_a_5.html