Wtyczka alienbrain dla Softimage|XSI

Firma NXN ogłosiła rozpoczęcie prac nad pluginem do Softimage|XSI, który pozwoli pakietowi 3D współpracować z systemem do zarządzania produkcją gier komputerowych alienbrain.

System alienbrain został stworzony w celu przyspieszenia i ułatwienia przepływu materiałów od artystów 3D do programistów pracujących nad trójwymiarową grą. Zapisane przez grafików modele są natychmiast dostarczane programistom bez potrzeby zagłębiania się w często skomplikowane międzyplatformowe struktury plików.

Program Softimage|XSI został rozbudowany o możliwość współpracy z systemami półkolistych wyświetlaczy do projektów cyfrowych Elumens, które są w stanie prezentować obiekty 3D wykorzystując swoją zakrzywioną o 180 stopniu powierzchnię. Ekrany Elumens wyświetlają obrazy z przeglądarki XSI Viewer, która służy do testowania wyglądu trójwymiarowych modeli w różnych środowiskach. XSI Viewer jest obecnie w stanie odtworzyć modele wyrenderowane przez windowsową wersję OpenGL i Direct3D 7, a niebawem narzędzie będzie w stanie symulować PlayStation 2, Xbox i GameCube.

www.softimage.com


Zobacz również