Wtyczki do Office'a

Funkcjonalność wchodzących w skład pakietu biurowego Office programów można zwiększyć za pomocą wtyczek. Przygotowaliśmy dla ciebie listę najciekawszych i najbardziej przydatnych dodatków do Outlooka, Excela i Worda.


Dodatki do programów Office umożliwią podniesienie efektywności pracy w firmie oraz przyspieszą wymianę danych za pomocą poczty elektronicznej i popularnych komunikatorów internetowych. Pozwolą być na bieżąco z informacjami ze świata.

Największe możliwości rozbudowy oferuje Outlook. Dotyczy to zarówno wersji 2003, jak i 2007. To najczęściej i najintensywniej wykorzystywany program Office. Z tego powodu powstało dla niego najwięcej rozszerzeń.

Sporo przydatnych plug-inów można znaleźć także dla Excela. W większości to formularze i makra operujące zgromadzonymi w arkuszu danymi. Niewiele godnych uwagi narzędzi przeznaczonych jest natomiast do Worda, a Power Point jest przez twórców dodatków pomijany całkowicie.

Wtyczki do Office'a

Skype Email Toolbar

Wtyczki do Office'a

Połączenie z użytkownikiem komunikatora z poziomu wiadomości? To proste.

Pasek narzędzi, umożliwiający korzystanie ze Skype bezpośrednio z okna Outlooka. Integruje się z listami kontaktów programu pocztowego i komunikatora. Wyświetla status tych użytkowników komunikatora, którzy zapisani są na obu listach. Pozwala z poziomu Outlooka rozpocząć rozmowę głosową lub tekstową i wysłać plik. Daje możliwość wysyłania SMS-ów, wiadomości poczty głosowej i konfigurowania połączeń konferencyjnych.

Program ma wbudowaną funkcję wyszukiwania numerów telefonów w treści e-maili. Pozwala to błyskawicznie nawiązać połączenie za pomocą komunikatora. Integracja z kalendarzem Outlooka daje możliwość automatycznej zmiany statusu dostępności w komunikatorze na przykład na czas wcześniej zaplanowanego spotkania.

Wtyczki do Office'a

FBLook

Wtyczki do Office'a

Pasek informujący o statusie i wiadomościach Facebook

Wtyczka umożliwia obsługę niektórych funkcji portalu Facebook. Po zalogowaniu na konto dodatek wyświetla powiadomienia o nowych wiadomościach, zaproszeniach i informacjach od innych osób. Po wybraniu z listy rozwijanej określonego typu powiadomienia, program otwiera przeglądarkę internetową i przekierowuje na odpowiednią stronę portalu. FBLook umożliwia również ustawienie jako statusu użytkownika tytułu aktualnie odtwarzanej w Windows Media Player lub iTunes piosenki.

Wtyczki do Office'a

CodeTwo Public Folders

Wtyczki do Office'a

Kalendarz można synchronizować pomiędzy różnymi wersjami Outlooka

Dodatek wspomaga pracę grupową w firmie. Pozwala współdzielić wybrane dane, zgromadzone w Outlooku z innymi użytkownikami. Oprogramowanie składa się z dwóch elementów: serwera, który gromadzi dane, udostępnia je i synchronizuje oraz klienta. Użytkownik może udostępnić innym osobom swój dziennik, kalendarz, kontakty, notatki, zadania i dowolny folder, w którym przechowywane są wiadomości.

Rozwiązanie takie pozwala stworzyć firmową bazę kontaktów, grupowy kalendarz lub wykaz dostępności pracowników bez ponoszenia dużych kosztów. Wszystkie dane i zasoby są uaktualniane na komputerach klienckich w czasie rzeczywistym. Edycję udostępnionych elementów można przeprowadzać w trybie online lub offline.

Wtyczki do Office'a

Duplicates Remover for Outlook

Wtyczki do Office'a

Kreator usuwania duplikatów - usuwanie i oznaczanie duplikatów

Duplicates Remover pomoże oczyścić Outlooka z niepotrzebnych danych, zaśmiecających program i utrudniających korzystanie z niego. Wyszuka zdublowane kontakty, wpisy w kalendarzu, zadania, notatki i pozycje dziennika. Znalezione elementy mogą być automatycznie usunięte, przeniesione lub oznaczone flagą jako duplikaty.

Sposób wyszukiwania i jego kryteria określa się w specjalnym kreatorze. Duplikat może być zidentyfikowany na podstawie jednego lub wielu parametrów (na przykład nazwa, adres email, telefon, nazwisko i kilkadziesiąt innych dla samej tylko listy kontaktów).

Wtyczki do Office'a

NewsGator Inbox

Wtyczki do Office'a

Odbieranie wiadomości RSS za pośrednictwem Outlooka

Czytnik RSS do Outlooka. Tworzy zestaw dodatkowych folderów i pobiera do nich wiadomości RSS, które można następnie przeglądać, usuwać i archiwizować w taki sam sposób, w jaki operuje się na e-mailach.

Program co kilka minut sprawdza stan kanałów i informuje o pojawianiu się nowych wiadomości. Czytnik gromadzi dane na dysku i umożliwia przeglądanie newsów offline. Potrafi automatycznie pobierać podcasty dla danego kanału, jako załączniki do wiadomości, dzięki czemu możliwe jest ich późniejsze odtworzenie bez dostępu do internetu.

Wtyczki do Office'a

AttachmentSecurity for Microsoft Outlook

Wtyczki do Office'a

Odblokowanie pobierania załączników polega na usunięciu odpowiedniego zaznaczenia

Outlook domyślnie blokuje potencjalnie niebezpieczne załączniki określonych typów. Funkcja ta jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa mniej zaawansowanych użytkowników. Dla zaawansowanych bywa kłopotliwa.

Utrudnia wymianę plików, zmuszając nadawcę do zmiany rozszerzeń lub tworzenia przed wysłaniem archiwów. AttachmentSecurity umożliwia szybkie wyłączenie blokowania załączników o określonych rozszerzeniach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: