Wybieramy najlepsze netbooki

Oferta netbooków dostępnych na polskim rynku stale rośnie. W redakcyjnym laboratorium PC Worlda mieliśmy już okazję przetestować aż 21 modeli, a w ostatnim czasie dotarło do nas kilka bardzo ciekawych egzemplarzy. Sprawdziliśmy, które z nich są najlepsze.

Przeczytaj też nowszą wersję artykułu dostępną pod adresem: "Ranking: najlepsze netbooki - dla kobiety, studenta, ucznia"

Ofertę dobrze znanych i popularnych już modeli ASUS-a, MSI czy Acera uzupełniono o całkowicie nowe konstrukcje. Oto wybrane nowości:

Asus N10J-HV010C - ten doskonale wyposażony komputer trudno jednoznacznie zaklasyfikować do określonej kategorii pecetów przenośnych. Jako, że został wyposażony w procesor Intel Atom i gabarytami zbliżony jest do netbooków serii Eee postanowiliśmy zaklasyfikować go do tej kategorii. Jego wyjątkowość polega na zastosowaniu podwójnego układu graficznego. Oprócz zintegrowanego rdzenia graficznego Intela na wyposażeniu ma także osobną grafikę NVIDIA GeForce 9300M GS.

Wybieramy najlepsze netbooki

Asus Eee PC 1002HA - kolejna nowość, to pięknie wyglądający netbook wyposażony w obudowę ze szczotkowanego aluminium.

Packard Bell dot - pierwszy netbook Packard Bella, okazuje się udanym produktem. Jest niewielki, dobrze wykonany i co istotne pracuje na akumulatorze ok 6 godzin.

Acer Aspire One D150- w końcu Acer oferuje netbook z 10-calową matrycą. Wiele osób czekało na taki model. Przy okazji modernizacji starszej wersji, producent dokonał szeregu istotnych udoskonaleń, które sprawiają, że D150 potrafi długo pracować na baterii, ma także kontroler sieci WiFi standardu "n".

Pełne zestawienie netbooków znajdziecie w Rankingach PC Worlda: Netbooki