Wybierz najlepsze RPG 2007 roku

Mamy już schyłek listopada i do końca roku pozostało niewiele czasu. Jak wiadomo, okres ten sprzyja organizowaniu przeróżnego rodzaju podsumowań i plebiscytów. Oto jeden z nich, konkurs na najlepsza grę RPG roku 2007.

Co prawda gry umieszczone w zestawieniu są nieco zaskakujące. Ostatecznie można jeszcze zrozumieć umiejscowienie wśród nominowanych The Lord of the Rings Online. Jest to przecież MMORPG, a więc gatunek bardzo blisko spokrewniony.. Jednak to co na liście robi S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl już raczej ciężko wytłumaczyć. Co prawda sama gra zawiera w sobie kilka elementów RPG. Jednakże umieszczanie jej w gronie "najlepszych RPG roku 2007" jest chyba grubą przesadą.

Oprócz tego, wśród nominowanych znalazły się jeszcze takie tytuły jak Wiedźmin czy Hellgate: London. Jesteśmy bardzo ciekawi czy dzieło CD Projektu zostanie docenione za granicą. Jak do tej pory zbiera całkiem pochlebne recenzje i wygląda na to, że będzie pierwszą polską grą komputerową mogącą odnieść sukces marketingowy również na zachodzie.

Plebiscyt organizowany jest przez serwis Voodoo Extreme. Zapraszamy do głosowania na oficjalnej stronie konkursu. Znajdują się tam również tytuły wszystkich nominowanych gier. Już czas dokonać pierwszych rozstrzygnięć.