Wybór najlepszych gier na Dzień Dziecka

Specjalnie dla naszych czytelników przyjrzeliśmy się kilkudziesięciu grom komputerowym. Podpowiadamy, którą z nich wybrać dla swojej pociechy z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie gry pogrupowaliśmy w kategorie wiekowe tak aby łatwiej było wam dobrać odpowiedni produkt. Trzeba też pamiętać, że w niektórych przypadkach gry, w które mogą bawić się już najmłodsi, spokojnie nadają się również dla tych starszych graczy.

Wybór najlepszych gier na Dzień Dziecka
Gra komputerowa może być bardzo dobrym prezentem, pod warunkiem, że dziecko interesuje się grami komputerowymi w ogóle oraz tematyką konkretnej gry. Tym właśnie warto się kierować przy wyborze produktu: zainteresowaniami i możliwościami osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli jest to prezent dla dziesięcioletniego chłopca, nie ma sensu dawać mu gry dla przedszkolaków albo takiej, której tematem jest projektowanie mody (chyba, że tym właśnie ów chłopiec się pasjonuje). Podobnie nie ma sensu na siłę uszczęśliwiać rozbrykanego ośmiolatka edukacyjną, ale przekraczającą jego możliwości poznawcze "Encyklopedią polityki". Warto także zwrócić uwagę na poziom wykonania gry. Nawet najbardziej zdesperowany gracz nie będzie zachwycony, jeśli dostanie w prezencie grę nudną i ubraną w brzydką oprawę graficzną.

Kategoria: 3+

BOLEK I LOLEK. ALFABET I NAUKA CZYTANIA

Wybór najlepszych gier na Dzień Dziecka
Gra edukacyjna, która przyda się przede wszystkim dzieciom nie znającym liter i nie potrafiącym jeszcze czytać. Bolek i Lolek. Alfabet i Nauka Czytania to 13 dużych, interaktywnych plansz oraz 50 zróżnicowanych gier i zabaw. Naukę wspomaga system sylabizowania i czytania słówek. Całość tworzy kurs nauki alfabetu i czytania, w którym dziecko przede wszystkim dobrze się bawi. Warto wspomnieć o kolorowych animacjach, wesołych dźwiękach i ukrytych niespodziankach.

Sugerowana cena det. (z VAT): 29,99 zł

KAPITAN PAZUR

Dzielny Kapitan Pazur zostaje ujęty i wtrącony do więzienia, gdzie odkrywa list mówiący o Amulecie Dziesięciu Istnień. Jak głosi legenda jest to mistyczny artefakt, który obdarza swojego właściciela niemalże wiecznym życiem. Kapitan Pazur ucieka ze swej więziennej celi i wyrusza na poszukiwania brakujących klejnotów Amuletu Dziewięciu Istnień. Od gracza zależy, czy mu się powiedzie.

Sugerowana cena det. (z VAT): 19,99 zł

CRAZY FROG RACER

Któż nie zna zwariowanej żaby? Crazy Frog zadebiutował jako dzwonek na telefon komórkowy i od razu stał się prawdziwym fenomenem! Melodyjka pod tytułem "Axel F", dzięki której niesforna żaba zdobyła rozgłos, lądowała aż przez 4 tygodnie pod rząd na pierwszym miejscu brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się singli roku. Teraz Crazy Frog dostępny jest w wersji na komputer. Te szalone wyścigi spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym graczom.

Sugerowana cena det. (z VAT): 49,90 zł

EPOKA LODOWCOWA 2: ODWILŻ

Wybór najlepszych gier na Dzień Dziecka
Epoka Lodowcowa 2: Odwilż to gra przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia. Gracz musi pomóc paczce przyjaciół umknąć w bezpieczne miejsce i uniknąć skutków najgroźniejszej powodzi wszech czasów. Twórcy zaprojektowali wiele poziomów zabawy, co powoduje, że rozgrywka nie nudzi się po paru godzinach. Dostępne są także mini-gry. Warto dodać, że w grę wpleciono najlepsze fragmenty filmu pod tym samym tytułem, a całość jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Sugerowana cena det. (z VAT): 79,90 zł

MISTRZOSTWA ŚWIATA FIFA 2006

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zaczynają się lada dzień. Dzięki grze Mistrzostwa Świata FIFA 2006 nawet najmłodsi kibice będą mieli okazję przeżyć prawdziwą, piłkarską przygodę przed ekranem monitora. Poprowadź wybraną jedenastkę od eliminacji do wielkiego finału w Berlinie. Wywalcz najcenniejsze sportowe trofeum. Przy okazji poczuj emocje towarzyszące prawdziwej rozgrywce. Okazjonalne edycje FIFY od zawsze wyróżniały się niesamowitą atmosferą wirtualnych zmagań. Grę można śmiało polecić wszystkim, którzy mają w sobie choć odrobinę piłkarskiego ducha.

Sugerowana cena det. (z VAT): bd.