Wyborcze oszustwo

Internetowi naciągacze prowadzący fałszywą witrynę wyborczą namawiali do dokonywania wpłat na kampanię prezydencką Johna McCaina.

Autorzy nie autoryzowanej strony WWW namawiali amerykańskich internautów do dokonywania wpłat na poczet kampanii wyborczej senatora Johna McCaina. "To fałszywa strona, nie mamy z nią nic wspólnego" - mówi Kyle Kenney, pracownik biura wyborczego senatora.

Informacje o stronie 63.238.64.10/mccain2000.htm/ były rozsyłane pocztą elektroniczną z fałszywego adresu. Strona zachęcała zwolenników McCaina do wpłacania kartą kredytową lub przelewem bankowym dotacji na jego kampanię. Baner reklamowy na stronie został pobrany z oficjalnej strony kampanii senatora (www.mccain2000.com), zaś fotografia kandydata z internetowej strony Senatu USA.

Próbując w jeszcze większym stopniu udowodnić wiarygodność przedsięwzięcia, autorzy umieścili na stronie logo Authorize.net i informacje, że system umożliwiający dokonywanie wpłat online jest sponsorowany przez MediaKing International. Klikając na logo Authorize.net internauci łączyli się z witryną IBM, gdzie znajdowało się logo tej firmy i adnotacja, że jest ono "symbolem zaufania w Internecie".

Wszystkie wymienione firmy utrzymują, że nie mają z fałszerstwem nic wspólnego. W niedzielę wieczorem fałszywa strona nie była już dostępna.

Więcej informacji: www.nwfusion.com