Wybuchające baterie - po Dellu i Apple czas na Panasonic

Po Dellu i Apple teraz także Matsushita, czyli właściciel marki Panasonic, ogłosiła, że zmuszona będzie wymienić baterie w niektórych z wyprodukowanych przez siebie notebookach. Wymiana nie będzie jednak obejmowała dużej liczby komputerów ale jest przykładem na to, że nie tylko Sony (dostarczające baterie do komputerów Apple i Dell) ma problemy z samozapalającymi się litowo-jonowymi akumulatorami.

Firma Matsushita ogłosiła, iż wymiana dotyczyć będzie póki co około 6000 sztuk baterii. To niemal nic w porównaniu z 4 milionami wymienianymi przez Della czy prawie 2 milionami w przypadku Apple. Nie wiadomo jednak czy właściciel Panasonica nie ogłosi wkrótce, iż problemy wykryto w większej liczbie urządzeń. Matsushita odmówiła podania, kto jest dostawcą wadliwych baterii, zapewniła jednak, iż nie są to produkty stworzone przez nią samą ani przez firmę Sony.

Według słów przedstawicieli Matsushity, do firmy nie wpłynęły jeszcze raporty o rzeczywistych uszkodzeniach notebooków spowodowanych wadliwymi bateriami. Firma stara się "dmuchać na zimne".