Wycieczka po Zakazanym Mieście online

Największy kompleks pałacowy na świecie, Zakazane Miasto, ma do zaoferowania turystom kolejną dodatkową atrakcję. Mowa o wycieczce jaką w całości można odbyć za pośrednictwem Internetu.

Zakazane Miasto zbudowane zostało za czasów dynastii Ming. Całość zajmuje obszar prostokąta o długości 960 i szerokości 760 metrów. Na jego terenie powstało ponad 800 pałaców i innych budynków. Od ponad 20 lat obiekt ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Teraz władze chińskie, wraz z firmą informatyczną IBM, uruchomiły serwis Beyond Space and Time. Pozwala on odbycie wirtualnej wycieczki po ogromnym kompleksie pałacowym. Turyści mogą się przy tym wcielić w jedną z dziewięciu historycznych postaci.

Całość została tak zrealizowana by przypominała grę komputerową. Wcielając się w jakąś osobę będziemy mogli korzystać z jej przywilejów oraz ograniczeń. Zwiedzając Zakazane Miasto pod postacią cesarza wzbudzimy odpowiednie reakcje u każdej napotkanej osoby. Twórcy zadbali też o realizm. Chodzenie po mieście będzie mogło się odbywać jedynie w tradycyjny sposób. Nie ma mowy o lataniu czy nadnaturalnie szybkim przemieszczaniu się pomiędzy zabudowaniami.

Aby w pełni korzystać z funkcjonalności serwisu należy ściągnąć dodatkową aplikację (język angielski). Program dostępny jest na systemy operacyjne Windows XP/Vista, Mac OS oraz Linux.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę Beyond Space and Time.