Wyciek danych ponad 1800 kont w Minecrafcie

Jak podały wczoraj niemieckie media, w sieci znalazła się lista haseł i loginów ponad tysiąca ośmiuset graczy w popularnego Minecrafta. Źródło wycieku pozostaje nieznane.

Pełna lista z danymi została zamieszczona na PasteBin, pozwalając każdemu na wejście na dowolne konto. Szybka weryfikacja kilkunastu potwierdziła, że udostępnione przez hakerów dane są prawdziwe. W dodatku eksperci podejrzewają, że może być to tylko fragment większej całości, więc poleca się wszystkim miłośnikom klockowego świata, aby jak najszybciej zmienili swoje hasła. Sprawy nie skomentowało póki co ani Mojang, ani właściciel gry - Microsoft. Trwają aktualnie poszukiwania śladów, które pozwoliłyby określić metodę ataku hakerów.

Znalezienie jej jest o tyle ważne, że w świecie Minecrafta bawi się ponad 100 milionów osób. Potencjalnie zagrożeni są wszyscy, ale warto zauważyć, że wspomniane 1800 haseł należało głównie do graczy z Niemiec. Specjaliści ds zabezpieczeń rozważają różne opcje pozyskania danych przez hakerów - od phishingu, poprzez exploit, na keyloggerach kończąc. Warto dodać, że po zalogowaniu się na konto można pobrać kopię gry, która normalnie kosztuje 19,95 Euro (ponad 86 PLN).